تقدیر وزیر نیرو از فجر انرژی خلیج فارس به دلیل تأمین پایدار برق مصرفی مردم
تقدیر وزیر نیرو از فجر انرژی خلیج فارس به دلیل تأمین پایدار برق مصرفی مردم
اقتصادوتجارت : وزیر نیرو با ارسال لوح سپاسی از اقدامات شرکت فجر انرژی خلیج فارس در کمک به تأمین پایدار انرژی تابستان ۱۴۰۱ در دوران اوج مصرف تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، علی اکبر محرابیان همچنین اقدامات برنامه ریزی شده و موفق این شرکت در انجام تعمیرات نیروگاه‌ها را تحسین و تاکید کرد که تلاش‌های صورت گرفته در این شرکت در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت خدمتگزار سیزدهم بوده و موجب جلب رضایت مردم شده است.
پیش از این نیز و در سال‌های ۱۳۸۹، ۱۳۹۷ و ۱۴۰۰ نیز معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان ر تقدیر کرده بودند.
این شرکت هرساله در فصول گرم سال بیش از ۵۰۰ مگاوات برق لحظه را به شبکه برق سراسری تزریق کرده که این مقدار معادل بیش از نیمی از کسری برق استان خوزستان است.
شرکت فجر انرژی در سال ۱۴۰۱ همانند سال‌های گذشته در فصول گرم سال بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون کیلووات برق به شبکه سراسری تزریق کرده تا بتواند کسری برق شهرهای منطقه را تأمین کند.
شرکت فجر انرژی خلیج فارس به عنوان قلب تپنده منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی وظیفه تولید و تأمین سرویس‌های حیاتی شرکت‌های منطقه را بر عهده دارد. این شرکت در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود و همچنین خدمت به جامعه واقع در منطقه همجوار خود، هر سال مقدار قابل توجهی برق به شبکه سراسری تزریق می‌کند.
فجر انرژی برای اینکه بتواند نیروگاه‌های خود را همواره در فصول گرم سال در مدار تولید باقی نگه دارد و برق شرکت‌ها و منطقه را تأمین کند، برنامه ریزی مدون برای تعمیرات اساسی توربین و روتورهای خود پیاده‌سازی کرده که به کمک کارشناسان خبره خود آن را عملیاتی می‌کند.