تصفیه خانه بوستان نهج البلاغه آماده بهره برداری می شود
تصفیه خانه بوستان نهج البلاغه آماده بهره برداری می شود
اقتصادوتجارت : در راستای عملیاتی کردن طرح جامع مدیریت آب‌های سطحی و استفاده اصولی و کارآمد از آب‌های حاصل از فاضلاب‌ها، تصفیه خانه فاضلاب بوستان نهج البلاغه احداث و آماده بهره برداری می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، علیرضا جعفری، سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲با اشاره به برنامه های شهرداری در مدیریت بهینه مصرف آب در توسعه فضای سبز و همچنین مهار آبهای سطحی گفت: به‌منظور استفاده از منابع آب پایدار مانند پساب در آبیاری برخی از عرصه‌های فضای سبز، اجرای پروژه‌های زیرساختی نظیر ساخت تصفیه‌خانه‌ در دستور کار قرار دارد.
او افزود:تغییر نگرش به آب‌های سطحی از یک تهدید به عنوان یک فرصت می‌تواند در شرایط کمبود آب از طریق ایجاد یک ساختار کارآمد و مطمئن در زمینه مدیریت آب‌های سطحی و بازچرخانی آن به عنوان یک منبع مهم برای مصارف آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد.
جعفری گفت: به منظور تصفیه پساب و آبهای سطحی و بازگرداندن آن به چرخه مصرف و رفع مشکل کمبود آب ، احداث ۳تصفیه خانه در بوستان نهج البلاغه ، تولیدات گل و گیاه ملاصدرا و مجموعه موتوری سنگین درحال احداث است .
وی با اشاره به وجود ۱۱ مخزن بتنی ۲ هزار متر مکعبی در منطقه گفت: با احداث تصفیه خانه و مخزن بتنی ، آبهای سطحی به جای سرازیر شدن و ایجاد مشکلات زیست محیطی، پس از جمع آوری و تصفیه وارد مخزن بتنی می شود و برای آبیاری فضای سبز بوستان های منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.