شبکه اقتصادوتجارت : به منظور بهسازی و ساماندهی بخشی از شبکه‌ ارتباطی درون شهری و تسهیل و تسریع در تردد شهروندان 38 طرح اصلاح هندسی در شبکه معابر  منطقه2 پایتخت اجرا شد.

گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ۲، امیرحسین حیدرنیا، معاون حمل‌ونقل و ترافيك منطقه با اعلام اين خبر گفت: به منظور بازگشايي گره ترافيك ،ارتقاي ايمني تردد و ايجاد دسترسيهاي محلي در شبكه معابر اصلي و فرعي منطقه طرح اصلاح هندسي  اجرا شد.
. وي افزود: شبكه بزرگراهي و معبر جمع و پخش‌‌كننده و دسترسي‌هاي محلي در برخي نقاط از اتصال مناسب برخوردار نيستند و همين امر گره ترافيكي را موجب مي‌شود كه با بررسي و مطالعات صورت گرفته بر روي ۳۸ نقطه ترافيكي عمليات اجراي اصلاح آنها اجرا شد.
حیدر نیا  افزود: اصلاح هندسي تقاطع بزرگراه جلال آل احمد- بلوار آریافر  بزرگترين طرح ساماندهي شبكه معابر است كه با تكميل اصلاح هندسي بخشی از ترافیک این محور مرتفع می شود.
وي از تكميل طرح ساماندهي تقاطع  بلوار پیام تقاطع آهنگرانی خبر داد و افزود:  تقاطع‌هاي نیایش – شهر ارا پس از تكميل طرح مطالعاتي اجرا مي‌شود.
معاون حمل‌ونقل و ترافيك منطقه در پايان ایمن سازی نقاط پر حادثه و همچنین مناسب سازی معابر برای تردد معلولین  را از ديگر اقدامات اجرایی برشمرد