تاکید وزیر امور خارجه بر پایبندی تیم مذاکره کننده به قانون هسته‌ای مجلس
تاکید وزیر امور خارجه بر پایبندی تیم مذاکره کننده به قانون هسته‌ای مجلس
اقتصاد و تجارت : عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره نظر وزیر امور خارجه در رابطه با ادامه مذاکرات احیای برجام گفت: آقای امیرعبدالهیان تأکید کرد که ایران به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران پایبند خواهد بود.

به گزارش اقتصاد و تجارت شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره نشست غیرعلنی صبح امروز خانه ملت گفت:‌ نشست امروز با حضور آقای امیرعبداللهیان و با دستور کار بررسی آخرین تحولات منطقه‌ای به‌ویژه مرزهای کشور با همسایگان برگزار شد.

نمایندگان در این نشست نقطه‌نظراتی داشتند و جمع‌بندی این بود که وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی به‌شکل فعال‌تری به مسائل منطقه‌ای ورود کند و رصد دقیق‌تری از وضعیت منطقه داشته باشد و با استفاده از ظرفیت همسایگان نسبت به تقویت ثبات و امنیت در منطقه اقدام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی همچنین درباره نظر امیرعبداللهیان در رابطه با تحولات اخیر در افغانستان خاطرنشان کرد: رئیس دستگاه دیپلماسی در رابطه با افغانستان تصریح کرد که جمهوری اسلامی تحولات این کشور را به‌دقت رصد می‌کند منتها آنچه برای ایران اهمیت دارد، مردم افغانستان است و در این راستا رفتار طالبان است که محور تصمیمات جمهوری اسلامی قرار می‌گیرد نه شعارهای این گروه.

حیدری همچنین درباره نظر وزیر امور خارجه در رابطه با ادامه مذاکرات احیای برجام و نحوه تعامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: آقای امیرعبداللهیان تأکید کرد که ایران به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران،‌ پایبند خواهد بود.

وی افزود: وزیر امور خارجه ضمن تشکر از مجلس بابت تصویب قانون هسته‌ای، پیام این قانون را برای طرف‌های مقابل کاملاً قابل فهم عنوان و تأکید کرد که این قانون قدرت عمل تیم مذاکره‌کننده را بازتر کرده است.

حجت‌الاسلام سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس نیز درباره اظهارات وزیر امور خارجه درباره آذربایجان گفت:‌ آقای امیرعبداللهیان تأکید کرد جمهوری آذربایجان باید دقت کند که اسیر چنگال ترفند صهیونیست‌ها نشود و الهام علی‌اف نیز می‌بایست مراقبت کند در تور گروه‌های تروریستی و یا نقشه پیچیده آمریکایی‌ها قرار نگیرد.