تارا اتوماتیک تیپ V4 لوکس‌ترین سدان ملی با استانداردهای روز دنیا
تارا اتوماتیک تیپ V4 لوکس‌ترین سدان ملی با استانداردهای روز دنیا
اقتصادوتجارت : معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو از عرضه نسخه جدید تارا اتوماتیک در تیپ V4 با تجهیزات ایمنی و رفاهی بیشتر و همچنین تغییراتی در طراحی ظاهری در آبان‌ماه خبر داد.

ایکوپرس- محسن رضایی منش در خصوص هدف ایران خودرو برای عرضه تارا اتوماتیک جدید گفت: ایران‌خودرو با عرضه تارا سعی کرد که محصولی مطابق با استانداردهای جهانی، تجهیزات روز و طراحی جذاب را به مشتریان خود ارایه دهد.
وی با بیان این‌که تارا اتوماتیک در حال حاضر هم لوکس ترین، مدرن ترین و ایمن ترین سدان تولید شده در کشور محسوب می شود، گفت: ایران خودرو برای مشتریان لوکس پسند تصمیم گرفته تا یک نسخه لوکس‌تر از سدان تارا اتوماتیک فعلی را به بازار ایران عرضه کند که تغییراتی در زمینه تجهیزات رفاهی و ایمنی و همچنین در زمینه طراحی ظاهری در آن اعمال شده است.
رضایی منش در خصوص مشخصات فنی تارا اتوماتیک جدید گفت: نسخه جدید تارا اتوماتیک همچنان از موتور TU5P (بهینه شده) بهره می برد که قادر به تولید ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر گشتاور است و نیروی تولیدی این موتور توسط گیربکس شش سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده به صورت تیپ‌ترونیک (دستی) به چرخ های جلو منتقل می شود و برای این گیربکس مد رانندگی اسپرت و برفی نیز تعریف شده است.

تغییرات نسخه جدید تارا اتوماتیک نسبت به نمونه فعلی
وی در خصوص تغییرات تارا اتوماتیک V4 نسبت به نسخه پایه از منظر امکانات اظهار کرد: از جمله آپشن‌های اضافه شده به تارا اتوماتیک V4 می توان به Kick Sensor یا سنسور پا در زیر سپر عقب برای باز شدن در صندوق عقب، گرم‌کن صندلی های راننده و سرنشین جلو، امکان برقراری تماس اضطراری SOS اشاره کرد.
معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو بیان کرد: به موجب اضافه شدن قابلیت تماس اضطراری SOS، طراحی کنسول سقفی (پنل سانروف) تارا اتوماتیک V4 نسبت به نسخه قبلی تغییر کرده و همچنین کلیدهای شیشه بالابر بر روی قاب رودری‌های تارا اتوماتیک V4 قرار گرفته‌اند و به موجب آن طراحی کنسول جلو تارا اتوماتیک تیپ V4 نیز تغییر کرده و در این قسمت یک موبایل باکس اضافه شده است.
وی افزود: همچنین ایران خودرو طراحی صندلی ردیف دوم تارا اتوماتیک تیپ V4 را هم تغییر داده یک زیرآرنجی (تکیه گاه دست) در قسمت میانی برای سرنشینان عقب به این خودرو اضافه شده است.
رضایی منش گفت: ایران خودرو قصد دارد، برای نسخه اتوماتیک تیپ V4 تارا چراغ های عقب با گرافیکی جدید را نصب کند تا استایل بیرونی این سدان پرطرفدار را هم به‌روزرسانی کرده باشد.
گفتنی است، تارا اتوماتیک تیپ V4 با دارابودن تجهیزاتی مانند سنسور پا صندوق عقب، سانروف برقی، سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه ای، امکان تماس اضطراری SOS و گرم‌کن صندلی های جلو، چراغ آفتاب‌گیر راننده، چراغ خوشامدگویی در زیر رودری و چراغ داشبورد لوکس‌ترین سدان تولیدی داخل کشور محسوب شده و به خوبی قادر به رقابت با خودروهای هم کلاس روز دنیاست.