بیمه سلامت برنامه های خوبی جهت كاهش دغدغه های مردم اجرا کرده است
بیمه سلامت برنامه های خوبی جهت كاهش دغدغه های مردم اجرا کرده است
شبکه اقتصادوتجارت : دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت و درمان مردم است. جایی که مردم دغدغه پرداخت های هزینه درمانی داشتند که خوشبختانه در این چند سال اخیر مخصوصاً در سازمان بیمه سلامت برنامه های خوبی به اجرا درآمده است.

محمد ناصر زندی در گفتگو با خبرنگار آی هینا بیان كرد: بیمه سلامت کارهای مهمی در جهت کنترل و نظارت بر بهداشت و درمان در حوزه پزشک خانواده، طرح های نوین الکترونیکی نظیر نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی در استان به مرحله اجرا درآورده است که جای تقدیر دارد.
فرماندار شهرستان چالوس استان مازندران افزود: قطعاً برای شروع کار باید برنامه ریزی گوناگونی صورت می گرفت.  نیاز به زیرساخت‌های مناسبی بود که با تشکیل جلسات مختلف و بررسی نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری اقدامات خوبی انجام گرفت که در این راستا نرم افزار مورد استفاده  در طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک به صورت رایگان از سوی سازمان بیمه سلامت در اختیار موسسات قرار گرفت.
وی ادامه داد : به مناسبت گرامیداشت هفته بیمه سلامت به اتفاق دکتر ظفرمند، مدیرکل بیمه سلامت مازندران، بازدیدهایی از داروخانه های شهرستان چالوس داشتیم که در این بازدیدها خوشبختانه داروخانه ها همکاری مناسبی با طرح های نوین الکترونیکی نظیر نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی داشتند. البته لازم است پزشکان هم با همه وجود در این طرح مشارکت كنند و با صدور نسخه‌های الکترونیکی این طرح مهم به پیش رود.
فرماندار چالوس در ادامه ضمن برشمردن مزایای طرح های نوین الکترونیکی بیمه سلامت گفت: از مزایای این طرح می‌توان به خدماتی که هم بیمار و هم به موسسات ارائه می‌شود اشاره کرد. در پرداخت‌ها ، کنترل و نظارت، نحوه توزیع داروها علی الخصوص داروهای کمیاب و خاص ساماندهی خوبی صورت خواهد گرفت و با توجه به اینکه این سامانه به صورت استاندارد طراحی شده، پزشکان هم با توجه به استانداردهای موجود نظام سلامت اقدام به نسخه نویسی کرده و فرد با یک کد رهگیری خدمات مورد نیاز خود را دریافت می‌کند که این مهم هم در وقت وهم در کاغذ و بسیاری از هزینه ها صرفه جویی خوبی به همراه خواهد داشت.
زندی در ادامه افزود: از پزشکان عزیز خواهشمندیم که همکاری بیشتری در این طرح داشته باشند با توجه به اینکه در ابتدای کار قرار داریم حتماً برخی از مسائل و موارد در ارتباط با طرح به وجود خواهد آمد ولی با توجه به مزایای زیاد آن برای عرصه سلامت، همه باید همکاری کنیم تا بتوانیم هرچه زودتر این امر به سرانجام رسیده و اجرایی شود.
فرماندار شهرستان چالوس گفت: در استان خدمات خوبی از جانب سازمان بیمه سلامت به مردم ارائه می‌شود و در این راه دولت نیز حمایت‌های خوبی چه از نظر مالی و چه از نظر درمانی به صورت سازماندهی شده در اختیار مردم قرار داده است .