کشف بیش از ۵۰۰ میلیون تن ذخیره مس در معدن کرور
کشف بیش از ۵۰۰ میلیون تن ذخیره مس در معدن کرور
اقتصادوتجارت : در شهرستان عنبرآباد و معدن مس کرور با اکتشافاتی که انجام شده بیش از 500 میلیون تن ذخیره جدید کشف شده است.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از مس پرس، مدیرعامل شرکت ملی مس ایران با اعلام این خبر در جریان بازدید از معدن مس کرور در روستای رودفرق عنبرآباد به‌همراه دادخدا سالاری دادستان کرمان و اعضای شورای تامین شهرستان عنبرآباد گفت: خوشبختانه شرکت ملی صنایع مس ایران در این مدت کوتاه توانسته ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن ذخایر جدید مس کشور را ارتقاء بدهد و این معادل ۲۰ میلیون تن مس خالص است.
سعدمحمدی افزود: در فاز اول ۴۰ میلیون تن با عیار ۰٫۳ محدوده معدن را مشخص کردیم و امیدواریم با بازگشایی معدن و احداث کارخانه تولید فرآوری مس بتوانیم ارزش افزوده و درآمد خوبی برای این منطقه شاهد باشیم.
وی با بیان اینکه برای دسترسی به معدن کرور نیازمند احداث جاده هستیم، گفت: احداث راه مجموعا به طول ۱۶ کیلومتر است که برنامه‌ریزی صورت‌گرفته در سه قطعه تا خردادماه ۱۴۰۱ انجام خواهد شد.
وی افزود: با احداث کارخانه فرآوری و استخراج از معدن اشتغال خوبی در منطقه ایجاد خواهد شد و گردش مالی در بانک‌ها می‌تواند برای مردم تسهیلات ایجاد کند و امید را در بین مردم شکل بهتری بدهد.
سعدمحمدی گفت: امیدوار هستیم که با اکتشافات و استفاده از تکنولوژی جدید، شرایط بهتری برای توسعه و سرمایه گذاری در آینده داشته باشیم و مردم از این شرایط بهره کافی را ببرند.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران بیان کرد: ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۱ پروژه راه دسترسی به معدن را به اتمام برسانیم و در این مدت طراحی معدن را انجام می‌دهیم، پیمانکار معدن را برای استخراج انتخاب خواهیم کرد و همزمان با شروع با استخراج کار طراحی کارخانه با مجوزی که از صمت می‌گیریم انجام خواهیم داد.
سعدمحمدی خاطرنشان کرد: از زمان شروع کارخانه فرآوری مس، ۱۸ماه زمان می‌برد، اما معدن فعال خواهد شد و استخراج و دپوی ماده معدنی بر اساس عیار در منطقه شکل خواهد گرفت.
وی افزود: با شروع استخراج اکتشاف تکمیلی هم صورت می‌گیرد و برای گسترش سرمایه‌گذاری آینده در این منطقه برنامه‌ریزی می‌کنیم و نیروی انسانی مورد نیاز را از منطقه تامین خواهیم کرد.
googleplus Facebook Twitter Cloob Cloob Cloob