بهره‌برداری از ورودی ايستگاه متروی نواب در خط ۷
بهره‌برداری از ورودی ايستگاه متروی نواب در خط ۷
شبکه اقتصادوتجارت : ورودی ایستگاه متروی شهيد نواب صفوی در خط ۷ مترو، روز دوشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹ جهت استفاده شهروندان به بهره‌برداری می‌رسد.

 گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) ایستگاه شهيد نواب صفوی در تقاطع خطوط ۲ و ۷ یکی از عمیق‌ترین ایستگاه‌های مترو است. اين ايستگاه در مجاورت بخش جنوبی تونل توحید، مراکز تجاری منطقه ۱۱ و در یکی از پرترددترین نقاط پایتخت قرار دارد.

موقعیت مکانی، ظرفیت مسافرپذیری و نیز ماهیت تقاطعی ایستگاه نواب باعث شده است این ایستگاه در عرصه خدمت رسانی ناوگان ریلی به مسافران تهرانی از اهمیت بالایی برخوردار باشد به گونه‌ای كه به طور متوسط روزانه حدود ۵۰ هزار سفر درون شهری را پوشش می‌دهد.

زیربنای ایستگاه شهيد نواب صفوی بالغ بر ۱۴ هزار مترمربع و عمق آن از سطح زمين ۴۸ متر است.

از تجهیزات ویژه‌ای که همزمان با افتتاح ورودی شرقی اين ايستگاه تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد، می‌توان به سامانه‌های تهویه تونلی و ایستگاهی، پست برقLPS ، تجهيزات مخابراتی و نيز سيستم اطفای حریق اشاره کرد.

پيش از اين ايستگاه شهيد نواب صفوی به عنوان چهاردهمين ايستگاه خط ۷ متروی تهران، در سال ۱۳۹۶ افتتاح شده بود اما شهروندان تنها از طريق سكوی خط ۲ به خط هفت مترو دسترسی داشتند. اكنون با بهره‌برداری آزمايشی از ورودی شرقی ايستگاه مذكور، تمام ظرفيت‌های اين ايستگاه فعال شده و دسترسی به محدوده خيابان‌هايی همانند دامپزشكی، جيحون، رودكی و … تسهيل می‌شود