بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند
بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند
اقتصادوتجارت : مجید عشقی با بیان این که بخش خصوصی نجات بخش اقتصاد کشور است، گفت: بسیاری از صاحبان بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند و ما برای رفع این مشکل برنامه جدی داریم.

به نقل از خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) ، مجید عشقی روز جمعه در نشست تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان آمل افزود: بسیاری از صنایع و بنگاه های اقتصادی بزرگ کشور با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند و ما برای رفع این مشکل برنامه جدی داریم.

وی گفت: در حال حاضر دیگر به تهران متکی نیستیم و برای شناسایی بخش خصوصی واقعی و رفع مشکلات پیش روی آنها خودمان به سراغ آنها خواهیم رفت.

عشقی بیان کرد : فرصت های اقتصادی بخش خصوصی و آموزش آنها در زمان حاضر یکی از مهمترین دغدغه‌های جدی ما محسوب می‌شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد : برای نهادینه کردن بخش خصوصی واقعی از آموزش بچه های دبیرستان تا برگزاری کارگاه های آموزشی برای بنگاه‌های اقتصادی برنامه داریم.

وی تصریح کرد : با تجمیع چند بنگاه اقتصادی و شرکت های دانش بنیان حتی برای یک جمع ۳۰ نفره جهت آشنایی آنان با تامین مالی و پذیرش در بورس و فرابورس کلاس های آموزشی برگزار می‌کنیم.

عشقی اضافه کرد : در حال حاضر همه ما باید تلاش کنیم تا بخش خصوصی واقعی بازیگر اقتصاد کشور باشد و همانند بخش خصوصی لوازم خانگی وارد بازار شوند که این امر برای اقتصاد ایران نجات بخش است.