بزرگ‌ترین طرح نخ نگاری دنیا به قطر ۳.۲ متر رونمایی شد
بزرگ‌ترین طرح نخ نگاری دنیا به قطر ۳.۲ متر رونمایی شد
اقتصادوتجارت : مراسم رونمایی از بزرگ‌ترین طرح نخ نگاری دنیا با موضوع امام زمان (عج)، امروز پنجشنبه ۲۶ اسفندماه 1400 در ایوان انتظار میدان حضرت ولی‌عصر (عج) برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه ضمن تبریک سالروز میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) افزود: هویت‌بخشی به ایستگاه‌های مترو یکی از اهداف اجرای این طرح‌های هنری است و با توجه به اینکه این مکان به‌عنوان ایوان انتظار نام‌گذاری شده است؛ پروژه‌ای انتخاب شد که معنای منتظر بودن برای منجی به‌نوعی در آن بروز و ظهور کند.
مهدی شایسته اصل با بیان اینکه ۱۰ هنرمند در چهار روز در اجرای این طرح همکاری داشتند و از مشارکت مردمی نیز استفاده شده است گفت: قصد داریم اینجا المان‌های هویت‌بخش دیگری با رویکرد مهدویت و انتظار داشته باشیم و در سایر ایستگاه‌ها هم کارهای هنری در راستای هویت‌بخشی خاص هر ایستگاه انجام شود. به همین خاطر از همه هنرمندان و علاقه‌مندان دعوت می‌کنیم تا در این پروژه‌ها، با ما همکاری داشته باشند.
گفتنی است، بزرگ‌ترین ابعاد نخ نگاری ثبت شده در گینس به قطر دو متر بود، درحالی‌که طرح نخ نگاری در ایوان انتظار در دایره‌ای به قطر ۳.۲ متر کار شده که ازاین‌جهت رکورد جهانی این کار در دنیا شکسته شد. همچنین بیش از هشت کیلومتر نخ و ۳۶۰ میخ در این اثر به‌کاررفته است.