برگزاری پنجمین آزمون تئوری و عملی صنایع دستی با حضور ۱۷ هنرمند قشمی
برگزاری پنجمین آزمون تئوری و عملی صنایع دستی با حضور ۱۷ هنرمند قشمی
شبکه اقتصادوتجارت : رییس اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم از برگزاری پنجمین آزمون تئوری و عملی صدور مجوز کارت صنایع دستی با حضور 17 نفر از بانوان هنرمند جزیره قشم در روستای سلخ خبر داد.

گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، نسرین ملازم با بیان این مطلب، اظهار کرد: این مرحله از آزمون های صدور مجوز کارت صنایع دستی با حضور ۱۷ بانوی هنرمند در رشته های گلابتون دوزی (۹ نفر) و شک و زری بافی (۸ نفر) به صورت تئوری و عملی، روز چهارشنبه هغتم آبان ماه برگزار شد.
با بیان اینکه این آزمون در روستای سلخ و در پایگاه مقاومت بسیج حضرت معصومه (س) برگزار شده است، ادامه داد: اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم با هدف تسهیل فرآیند برگزاری آزمون و صدور کارت صنایع دستی، با اعزام کارشناسان خود به روستاهای سطح جزیره که بیش از ۱۵ هنرمند متقاضی دارند، آزمون را در محل روستا برگزار می کند.
رییس اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم تصریح کرد: امسال صدور مجوز کارت صنایع دستی منوط به شرکت و قبولی در دو آزمون عملی و تئوری رشته های مختلف هنری است و هنرمندان پس از دریافت کارت صنایع دستی می توانند مجوز فعالیت رسمی را اخذ کنند.