برگزاری همایش فصلی ائمه جماعات منطقه ۱۹ همزمان با هفته بسیج
برگزاری همایش فصلی ائمه جماعات منطقه ۱۹ همزمان با هفته بسیج
اقتصادوتجارت : همزمان با هفته بسیج همایش فصلی ائمه جماعات مساجد منطقه 19 با حضور رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران، شهردار منطقه 19 و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابوذر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، در این همایش که رئیس امور مساجد ناحیه نواب صفوی، هیئت رئیسه و رابط شورایاران منطقه نیز حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین جواد صادق زاده رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران، مساجد را مکانی برای تبادل نظر و حل مشکلات شهروندان اعلام و بر تشکیل شورای فرهنگی در مساجد با محوریت مسجد، محله و مدرسه تأکید کرد.
در ادامه مهدی هدایت شهردار منطقه درخصوص محله محوری و مسجد محوری با استفاده از ظرفیت ائمه جماعات برای حل مشکلات مردم صحبت کردند.
او همچنین با تأکید بر پیگیری مسائل کلان منطقه برای ایجاد ارزش افزوده و نیز رفع موانع سرمایه گذاران در این منطقه اظهار کرد: این مسائل در شورای شهرداران مناطق که با حضور شهردار تهران برگزار شد، نیز مطرح و با نظر مثبت ایشان همراه بود.
به گفته شهردار منطقه واگذاری زمین بیمارستان به منظور تسریع در عملیات کلنگ زنی آن، حل مسائل مربوط به پارک ۱۸۰ هکتاری و خلازیر و ساماندهی آن ها و بازتعریف جدید از بوستان بزرگ ولایت برای ایجاد کاربری های جدید برای این بوستان از موضوعات مطرح شده در نشست شورای شهرداران مناطق بود.
سرهنگ احمد یوسف پور فرمانده ناحیه بسیج ابوذر نیز در این همایش مسجد را فضایی معنوی برای تربیت دینی دانست و افزود: در این اماکن مقدس تربیت عقلانی و دینی و نیز ارزش ها و باورهای ما شکل می گیرد.
یوسف پور با تأکید بر اینکه صفوف اقامه نماز در مساجد باید مملو از نوجوانان باشد خاطرنشان کرد: درهمین راستا درصدد ایجاد و شکل گیری بسیج نوجوانان در همه مساجد بویژه این مسجد جدیدالاحداث هستیم.
براساس این گزارش این همایش با تجلیل و تکریم ائمه جماعات مساجد منطقه همراه بود.