اقتصادوتجارت : شرکت بیمه سامان و انجمن نقاشان ایران، نخستین رویداد جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران را برگزار می کند.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه سامان،‌ در این رویداد که با همکاری انجمن هنرمندان نقاش ایران برگزار خواهد شد، جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال به یک هنرمند و دو جایزه تقدیری هر کدام به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال به هنرمندان برگزیده تعلق خواهد گرفت.

اعتلای رسانه نقاشی به طور خاص و هنرهای تجسمی به طور عام، ایجاد بستری جهت نمایش رویکردهای معاصر در نقاشی ایران، زمینه سازی رشد و بالندگی هنرمندان ایران، رشد فرهنگ بصری مخاطبان در سطوح مختلف جامعه، انتخاب و معرفی سالانه هنرمندان نقاش معاصر ایران به جامعه مخاطبان، ارج گذاری فعالیت هنرمندان منتخب، ایجاد فضایی پویا و زنده در صحنه هنرهای تجسمی ایران با تمرکز بر رسانه نقاشی و نیز تشویق و ترغیب نهادهای گوناگون اقتصادی در حمایت از هنر و هنرمندان از جمله اهداف این رویداد است.

جمعه هفتم آبان ماه، ثبت نام و ارسال آثار برای مشارکت در این رویداد آغاز می شود و این روند تا ساعت ۱۶ یکشنبه ۳۰ آبان ماه ادامه خواهد داشت. همچنین به منظور نمایش آثار منتخب، دوازدهم آذرماه نمایشگاهی برپا خواهد شد.

اطلاعات بیشتر درباره این رویداد که توسط جمشید حقیقت شناس، هلیا دارابی و شهرام کریمی داوری می شود، در سایت انجمن هنرمندان نقاش ایران به نشانی www.iranpainters.com قابل دریافت است.