برگزاری دوره آموزشی مبارزه با پولشویی در پاکسان
برگزاری دوره آموزشی مبارزه با پولشویی در پاکسان
اقتصاد و تجارت : دوره آموزشی «آشنایی با قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی» در شرکت پاکسان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد و تجارت به نقل از پایگاه خبری پاکسان نیوز، دوره آموزشی «آشنایی با قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی» در پاکسان و با حضور شماری از پرسنل این مجموعه برگزار شد.

پولشویی، علاوه بر این که جرم محسوب می شود، اثرات سوء متعددی برای اقتصاد کلان کشور به دنبال دارد و تبعات منفی آن به منزله یک بیماری، اقتصاد کشور را تهدید می کند. به نحوی که در چند ساله اخیر در سراسر دنیا به عنوان یکی از مهمترین فسادهای مالی شناخته شده و عزم بین المللی برای مهار آن به وجود آمده است.

اجرای قوانین مقابله با پولشویی در شرکت پاکسان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به حساسیت موضوع و الزامات شورای عالی مبارزه با پولشویی و بانک مرکزی، آشنایی مدیران و روسای این مجموعه که در بخش مالی و حسابرسی مجموعه فعالیت می کنند، با این قوانین و مقررات بسیار حیاتی است. بر همین اساس، این دوره آموزشی فراهم شد تا مدیران و روسای بخش مالی و حسابرسی داخلی از آخرین قوانین و مقررات این حوزه مطلع شده و راه های پولشویی را شناسایی کنند.

سرفصل های ارائه شده گسترده و کاربردی است؛ به نحوی که کارگاه مبارزه با پولشویی با سرفصل های شناسایی اولیه و کامل اشخاص با شاخص های معاملات مشکوک، آثار و تبعات پولشویی، آشنایی با فرایندهای اجرائی دستور العمل‌ها و … در آن گنجانده شده است و این فرصت را در این مجموعه فراهم کرده تا بتوانند بیش از پیش با این موضوع آشنا شوند.

این دوره آموزشی زیر نظر یکی از اساتید برجسته دانشگاه در شهریور ماه آغاز شده و در مهر ماه سال جاری خاتمه یافت. همچنین در پایان پس از ارزشیابی به شرکت کنندگان گواهینامه معتبر اعطا شد.