برگزاری جشن «رسول مهربانی و لبخند» درمحلات منطقه ۲
برگزاری جشن «رسول مهربانی و لبخند» درمحلات منطقه ۲
اقتصادوتجارت : معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 2همزمان با فرارسیدن عید سعید بعثت، ویژه برنامه‌های فرهنگی در قالب پویش لبخند و مهربانی برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲ ،کاظم داودی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ بااعلام این خبر گفت: همزمان با شب مبعث خاتم پیامبران ویژه برنامه های فرهنگی وجشن «رسول مهربانی و لبخند» بامشارکت حداکثری مساجد، سراهای محلات، گروه های خود جوش مردمی و سایر بخش ها دراین منطقه برگزار می شود.
وی هدف از اجرای جشن«رسول مهربانی و لبخند» و ویژه برنامه های فرهنگی را گسترش و تعمیق شناخت از الگوی دینی رسول اکرم(ص) برشمرد و گفت: ایجاد نشاط معنوی و اجتماعی با بهره گیری از شادی و آموزه های اسلامی، تاکید بر ترویج واشاعه روحیه شادی و نشاط، گسترش الگوی محبت، همدلی و مهربانی در میان شهروندان، ترویج کمک های مومنانه و مردمی به نیازمندان از دیگر اهداف این برنامه ها است.

وی بااشاره به اینکه این برنامه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا می شود، گفت؛ آذین بندی و نورافشانی میادین اصلی و پرتردد منطقه، برگزاری جشن گروههای اقوام – سنتی و محلی، سخنرانی، مسابقات فرهنگی، مولودی خوانی، مناقب خوانی، مسابقه و اهداء جوائز وبرپایی کاروان خودرویی از ویژه برنامه های پیش بینی شده دراین راستا می باشد.
داودی گفت: نشست گفتمانی و هم اندیشی با موضوع تبیین سیره اخلاقی و اجتماعی حضرت رسول(ص) بعنوان اسوه اخلاق و مهربانی در سرای محلات برگزار می شود.
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه دو افزود: تولید محتوا در ارتباط با احادیث پیامبراعظم(ص)، معرفی محتوای پویش «رسول مهربانی و لبخند» و انتشار در فضای مجازی، بازدید و اهداء گل و شیرینی در مراکز نگهداری سالمندان، آسایشگاه وبیمارستان های سطح منطقه، جمع آوری کمک های مومنانه وخیرین برای نیازمندان، غبار روبی و عطرافشانی گلزارشهداء مجازی از دیگر برنامه هایی است که به همین مناسبت در منطقه برگزار خواهد شد.