اقتصادوتجارت : معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 4 گفت: به مناسبت فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس ده ها مراسم فرهنگی ، معنوی در محلات منطقه 4 و مسیر راهپیمایی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ ، “اسمعیل قضات لو” معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ با اشاره به تقارن روز قدس با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان گفت: امسال برنامه های روز قدس با شعار القدس هی المحور و با هدف نمایش اتحاد و یکپارچگی امت اسلامی در موضوع فلسطین در محلات ۲۰ گانه منطقه ۴ و مسیر راهپیمایی روز قدس ، هر چه باشکوهتر و پربارتر برگزار شد.
او در ابتدا به برپایی پردیس بزرگ فرهنگی منطقه ۴ در مسیر راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و گفت: : معاونت امور اجتماعی با مشارکت و همدلی همه ادارات خود خدمات فرهنگی ، هنری و ورزشی شامل توزیع اقلام فرهنگی مثل پرچم ، برچسب خودرویی ، سربند ، بادکنک و … ، برگزاری کارگاه هنری خط و خوشنویسی ، برپایی نمایشگاه های عکس و تصاویر مفهومی ، اجرای تئاتر میدانی ، برپایی مسابقات ورزشی و فرهنگی ، اجرای برنامه های ویژه کودکان و برنامه های شاد و متنوع دیگری را در پردیس فرهنگی مسیر راهپیمایی در ضلع شمال غربی میدان فلسطین برای راهپیمایان در نظر گرفت.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۴ در اشاره به زمان برگزاری این پردیس گفت: پردیس فرهنگی شهرداری منطقه ۴ روز جمعه ۹ اردیبهشت مصادف با ۲۷ رمضان در مسیر راهپیمایی روزه داران از ساعت ۹ الی ۱۳ برنامه داشت .
او سپس به برنامه های گرامیداشت روز قدس در بخش منطقه ای اشاره کرد و گفت : برنامه های منطقه ای در نواحی ۹ گانه و سرای محلات ۲۰ گانه با فضا سازی ساختمان های شهرداری ، برپایی نمایشگاه های عکس ، نقاشی ، کاریکاتور و خطاطی در اماکن پرجمعیت شامل مساجد ، میادین میوه و تره بار ، فروشگاه های شهروند و سرای محلات ، برپایی شب شعر ، اجرای مسابقات کتابخوانی و تجلیل و تکریم از جوانان انقلابی و مومن از ششم الی نهم اردیبهشت به اجرا در آمد .
قضات لو همچنین به اجرای سرود ، نمایش میدانی و پخش فیلم مستند در سرای محلات و مناطق پر تردد منطقه اشاره کرد و از برگزاری نشست هایی با عنوان جهاد تبیین در تعدادی از مساجد منتخب منطقه خبر داد.
او در بخش دیگری از سخنانش از تولید محتوی و نشر در فضاهای مجازی منطقه و سرای محلات با موضوع قدس ، مقاومت و انتفاضه به صورت کلیپ، پوستر، موشن، نقاشی، خوشنویسی،گرافیک،کاریکاتور و.. خبر داد.
معاون اجتماعی منطقه ۴ در پایان تاکید کرد : تمامی برنامه های منطقه ای و فرا منطقه ای این منطقه با هشتگ و شعار القدس هی المحور برگزار شد.