برنامه های شهر زير زميني در هفته كتاب
برنامه های شهر زير زميني در هفته كتاب
شبکه اقتصادوتجارت : جزئیات برنامه‌های شركت بهره برداري متروي تهران و حومه در هفته کتاب اعلام شد.

 گزارش مدیریت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه ،به مناسبت هفته‌ کتاب و کتابخوانی از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه سال جاری برنامه هایی توسط معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداري متروي تهران تهیه و اجرا می شود.

در اين هفته از مسافرانی که عجله‌ کمتری دارند دعوت مي شود در استودیو‌های مترو حاضر شده و صفحاتی از یک کتاب را بخوانند، بعد ازاين كارصدای مسافرانی که صفحات این کتاب‌ها را می‌خوانند در برنامه‌های مختلف رادیو مترو و صفحات اجتماعی پخش مي شود.
اين كار با هدف تشويق بیشتر مسافران به کتابخوانی و ايجاد یک تعامل  دو طرف مسافران با معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداري مترو انجام مي شود.
در اين هفته  سازه‌های حجمی از پنج کتاب با عنوان‌های مختلف در ایستگاه میدان حضرت ولیعصر(عج)اجرا شده است. همچنين در قطار‌ها نيز صفحات منتخب تعدادی از کتاب ها نصب شده و مسافرانی که در قطار هستند، با مطالعه این کتاب‌ها ترغيب به خواندن كامل كتاب مي شوند و یا حداقل چند پاراگراف از این کتاب‌ها را در حین سفر بخوانند.
در اين هفته همراه با اپلیکیشن‌های ارائه‌ کتاب  كار ديگر ي نيز انجام شده و مسافران می‌توانند با اسکن ‌کیوآرکدهایی‌ که در ایستگاه‌های مترو نصب شده به کتاب‌های متنوع  در قالب طرح «کتاب بخوانیم» دسترسی پیدا کنند.در اين فضا مسافران با اسکن کد‌های کیو آر مربوط به این اپلیکیشن یک سری کتاب‌ها صوتی و فایل به صورت رایگان دسترسي پيدا كنند.
گفتني است پادکست مفصلی نیز با موضوع کتاب و کتابخوانی تهیه شده که درایستگاه‌های منتخب پخش می‌شود.