بررسی وضعیت گندم و آرد و کالاهای اساسی
بررسی وضعیت گندم و آرد و کالاهای اساسی
شبکه اقتصادوتجارت : آخرین وضعیت گندم آرد و نان و کالاهای اساسی کشور با حضور مدیران ستادی و استانی شرکت بازرگانی دولتی ایران به صورت ویدئو کنفرانس بررسی شد. مسأله حمل و نقل آرد در استان‌ها به عنوان آسیب اصلی مورد بحث قرار گرفت و راهکارهای لازم ارائه شد.

گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، معاون بازرگانی داخلی در این نشست گفت: برخی مسائل حاشیه‌ای در حوزه‌ی گندم، آرد و نان موجب شایعه‌ی کمبود آرد طی روزهای گذشته شده به که تاکید بر آن است تا نظارت در این حوزه بیشتر شود.
قائم مقام معاون وزیر صمت به توزیع ۳۰ هزار تن روغن برای مصارف خانوار اشاره و اعلام کرد که بر تامین روغن نظارت کافی شود تا شاهد شایعات در خصوص این کالا در آینده نباشیم.
براساس این گزارش؛ مدیران استانی در گزارش ذخایر گندم و تولید آرد در استان‌های تحت سرپرستی را مطلوب اعلام کردند که تنها مسئله موضوع حمل و نقل آرد و نرخ آن است.
حسن حنان به همراهی رسانه‌ها برای بیان واقعیات به مردم تاکید کرد و گفت: برای حمل و نقل آرد نیز بسته‌های مناقصه حمل و نقل تدوین شده و با شرکت‌هایی که کمترین قیمت را ارائه دهند حمل و نقل ساماندهی خواهد شد.
در بخش دیگر این نشست مدیران استانی بر تجربه رقابتی کردن تولید آرد در استان‌ها تاکید کردند که این کار از طریق اختصاص سهمیه گندم به واحدهای تولید کننده آرد با کیفیت عمل شود.
در این نشست بر اختلاط گندم‌ها نیز برای استان‌های که نیازمند گندم هستند و استان‌هایی که گندم مازاد دارند، تأکید شد.
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برای نظارت بیشتر بر شبکه تامین از مرحله خرید تا توزیع لازم است تعامل بهتر با سازمان‌ها رحمت انجام شود.