برتری۸ درصدی جوبایدن از ترامپ در نظر سنجی ها
برتری۸ درصدی جوبایدن از ترامپ در نظر سنجی ها
شبکه اقتصادوتجارت : نتایج یک نظرسنجی انجام شده از سوی فاکس نیوز نشان داد، جو بایدن در سطح کشوری بر دونالد ترامپ به میزان هشت درصد برتری دارد.
این در حالی است که اوایل ماه جاری میلادی بایدن در همین سری نظرسنجی برتری ۱۰ درصدی کسب کرده بود.
بر اساس نظرسنجی جدید ۵۵ درصد از رای دهندگان احتمالی نظر مثبتی درباره بایدن داشته و ۴۳ درصد درباره او نظر منفی داشتند. در این میان ترامپ در این نظرسنجی تنها نظر مثبت ۴۴ درصد از رای دهندگان احتمالی را کسب کرده و ۵۵ درصد درباره او دیدگاه منفی داشتند.
بایدن در میان گروه‌های جمعیتی که به لحاظ تاریخی گرایش به دموکرات‌ها داشته‌اند برتری‌های بالایی داشته از جمله در گروه زنان نتیجه ۵۶ به ۳۹، در میان گروه رای دهندگان سیاهپوست نتیجه ۸۰ به ۱۴ و در میان گروه رای دهندگان زیر سن ۴۵ سال نتیجه ۵۷ به ۳۹ را کسب کرده است. ترامپ تنها در گروه رای دهندگان مرد و سفیدپوست برتری‌های تک رقمی کسب کرده است. هر دو گروه در انتخابات ۲۰۱۶ قاطعانه از او حمایت کرده بودند. بایدن همچنین در گروه رای دهندگان سن بالا هم نتیجه ۵۳ به ۴۳ را کسب کرده در حالی که این گروه چهار سال پیش حامی ترامپ بود.
یک زیر گروه کوچک مستقل‌ها هم با میزان ۵۴ به ۳۲ از بایدن حمایت کرده است. ترامپ در ۲۰۱۶ در این گروه به میزان یک درصد برتری داشت.
چند مطالعه دیگر نیز حاکی از برتری بایدن بر رئیس جمهور آمریکا چه در سطح کشوری و چه در سطح ایالت‌های محل رقابت بوده‌اند. وبسایت RealClearPolitics با میانگین گیری از نظرسنجی‌های سراسری نشان داده که میزان برتری بایدن ۷.۹ درصد است.
نظرسنجی فاکس نیوز در فاصله ۲۷-۲۹ اکتر با پرسش از ۱۲۴۶ رای دهنده احتمالی با حاشیه خطای ۲.۵ درصد انجام شد.