با مسدودسازی ۱۱ نقطه ورودی به این روز بازار: جمعه بازار خلازیل تعطیل شد
با مسدودسازی ۱۱ نقطه ورودی به این روز بازار: جمعه بازار خلازیل تعطیل شد
شبکه اقتصادوتجارت : شیطان بازار خلازیل طی اجرای یک طرح ضربتی و مسدودسازی نقاط ورودی به این روزبازار توسط شهرداری منطقه 19 تعطیل شد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی شهردار منطقه با بیان اینکه فروشندگان اين بازار بیش از یک دهه است بساط خود را روزهای جمعه در بازاري معروف به «شيطان بازار» در معرض فروش مي گذارند، گفت: این روزبازار محل تجمع و کسب وکار افرادی است که بدون رعایت هیچ گونه پروتکل بهداشتی اجناس خود را که اغلب مشکوک به مسروقه هستند در معرض فروش گذاشته و علاوه بر اینکه فعالیت و تجمع آن ها تهدیدی برای شیوع کرونا محسوب می شود ، آلودگی ها و مزاحمت هایی را نیز برای ساکنین این نقطه از شهر تهران به همراه دارند.
در همین راستا نیز طی هماهنگی های انجام شده برای جمع آوری و تعطیلی این روزبازار، نیروهای شهرداری این منطقه از ورود بیش از ۳ هزار خودروی بساط گستر و خریداران به آن خودداری کردند و این بازار به طور کامل تعطیل شد..
او با اشاره به مسدودسازی ۱۱ نقطه ورودی به جمعه بازار با استفاده از۱۰۰ بشکه ترافیکی، کاشن تانک و علائم ترافیکی و نیوجرسی، افزود: به منظور اجرای این طرح ویژه، ضمن استقرار ۲۰ خودروی پیکاپ شهرداری و یگان حفاظت، ۱۴ اکیپ گشت راهور، ۴ اکیپ گشت یگان حفاظت شهرداری و ۱۵۰ نیرو در محدوده این روزبازار مستقر شدند.
توکلی تصریح کرد: این طرح طی دوشب گذشته (از ساعت ۷ صبح روز پنجشنبه لغایت ۲۱ روز جمعه) با حضور و مشارکت فعال نیروی انتظامی، راهور، کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو ، یگان حفاظت شهرداری تهران و شورایاران محله شهید کاظمی اجرا شد.
به گفته او به منظور اطلاع رسانی درخصوص تعطیلی این جمعه بازار ضمن اکران بنر در ۱۲ نقطه قبل از ورودی بازارچه، بنرهایی نیز در نقاط مسدود شده از روزهای قبل نصب شده بود.