با حمایت وزیر، معیشت و امنیت شغلی كاركنان بهبود می‌یابد
با حمایت وزیر، معیشت و امنیت شغلی كاركنان بهبود می‌یابد
شبکه اقتصادوتجارت : مدیرعامل شرکت ملی پست در برنامه زنده اینستاگرامی «فرهنگ پست» در آستانه روز جهانی پست، گفت: بنا به تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تلاش می‌کنیم معیشت و امنیت شغلی کارکنان ارتقا یابد.

 گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، رمضانعلی سبحانی‌فر در این گفت‌و‌گو که چهارشنبه شب انجام شد ضمن عرض تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی، افزود: در همین مدت کوتاه یکی دو ماهه تلاش شده بخشی از رفاهیات کارکنان که از سال گذشته، بنا به دلایلی قطع شده بود، مجدد برقرار شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ها و استراتژی‌ها به صورت کوتاه‌مدت و میان‌مدت طراحی شده است، اظهار امیدواری کرد: ضمن تداوم رفاهیاتی که برقرار شده، تجهیزات و زیرساخت‌ها نیز بهبود یابد تا ضمن تسهیل در انجام عملیات پستی، شاهد افزایش سرعت و ارتقا کیفیت خدمات نیز باشیم.

معاون وزیر موضوع امنیت شغلی و تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان را مورد تاکید قرار داد و افزود: در حال حاضر، حدود شش هزار کارمند قراردادی در سطح شبکه فعال هستند که تلاش خواهیم کرد وضعیت استخدامی حداقل ۵۰ درصد را به پیمانی تبدیل کنیم.

سبحانی‌فر در خصوص کارکنان شرکتی نیز گفت: تمام تدابیر لازم را به کار خواهیم گرفت تا وضعیت به کارگیری این گروه از کارکنان نیز به قراردادی تبدیل شوند.

وی به موضوع سختی کار موزعین نیز اشاره کرد و افزود: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی موجود، پیگیر سخت و زیان آور شناخته شدن کار این گروه از کارکنان نیز هستیم.

مدیرعامل تقویت تجهیزات فیزیکی و الکترونیکی را نیز مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: شبکه یکپارچه الکترونیکی به زودی راه اندازی می‌شود تا در بستر آن، تمامی سامانه‌های نرم افزاری موجود با سرعت و دقت بیشتری به فعالیت خود ادامه دهد.

وی افزودن ۴۰۰ دستگاه وانت پراید مسقف و ۲۰۰۰ دستگاه موتور سیکلت برقی را از اقداماتی عنوان کرد که در راستای بهبود فرایند ارایه خدمات و متناسب‌سازی با شرایط موجود، در ماه های آینده انجام خواهد شد