بانک پاسارگاد احیای نام مدارس دارالفنون را از دزفول شروع کرد
بانک پاسارگاد احیای نام مدارس دارالفنون را از دزفول شروع کرد
اقتصادوتجارت : بانک پاسارگاد با افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه دارالفنون در منطقه مهرشهر شهرستان دزفول، برگ زرینی از مسئولیت‌های اجتماعی خود را در این شهر رقم زد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، آیین افتتاح مدرسه دارالفنون شهر دزفول در روز چهارشنبه مورخ ۶مهر۱۴۰۱ با حضور دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و جمعی از مدیران این بانک، علی فرهمندپور فرماندار دزفول، سید احمد آوایی نماینده مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی، مسعود حمیدی‌نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه شهرستان دزفول و جمعی از مقامات استانی و محلی برگزار شد.

این مدرسه ۱۲ کلاسه، در زمینی به مساحت ۳۳۰۰ مترمربع در دو طبقه بنا شده و بدین‌ترتیب ۱۳۰۰ متر به فضای آموزشی منطقه افزوده است. با افتتاح مدرسه دارالفنون توسط بانک پاسارگاد، بخش قابل توجهی از مشکلات دانش‌آموزان مقطع متوسطه و خانواده‌های آن‌ها در منطقه مهرشهر و بخش‌های حومه آن که برای ادامه تحصیل مجبور به طی مسافت زیادی بودند رفع شده و فضای آموزشی متناسب با مردم پرافتخار و غیور این منطقه در اختیار فرزندان عزیزمان قرار گرفته است.

گفتنی است “دارالفنون” نام مؤسسه‌ای است که در سال ۱۲۳۰ خورشیدی (۱۸۵۱ میلادی) به ابتکار میرزا تقی‌خان امیرکبیر برای آموزش علوم و فنون جدید در تهران تأسیس شد و آن را نخستین دانشگاه تاریخ مدرن ایران می‌دانند، که با ابتکار مدیرعامل بانک پاسارگاد به‌منظور احیای این نام ارزشمند، هم‌راستا با اهداف مسئولیت‌های اجتماعی این بانک در نقاط مختلف کشور عزیزمان مدارسی با این نام بنا خواهد شد.