بازدید معاون دادستان تهران از گرمخانه های زنان پایتخت
بازدید معاون دادستان تهران از گرمخانه های زنان پایتخت
شبکه اقتصادوتجارت : سرپرست معاونت امور زنان ، کودکان و خانواده دادستانی تهران از گرمخانه های یلدا ، یاس و آفتاب نیلوفری بازدید کرد. در جریان این بازدید که با حضور سید مالک حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران انجام شد، مسائل مددجویان و مشکلات و موانع توسعه ظرفیت ارائه خدمات به زنان آسیب دیده مورد بررسی قرار گرفت.

برپایه این‌گزارش، هدف از این بازدید، نظارت میدانی بر روند ارائ خدمات شهرداری تهران به زنان بی خانمان، آسیب دیده و در معرض آسیب از سوی قاضی ابراهیمی به نمایندگی از دادستانی تهران بوده است.
وی با ابراز خرسندی از اقدامات خوبی که شهرداری تهران در این حوزه انجام داده است بر ارتقاء‌ جنبه های کیفی خدمات مانند؛ توسعه خدمات مددکاری و کمک به بازگشت افراد بی خانمان به چرخه زندگی عادی‌ تاکید کرد.
در جریان این بازدیدها همچنین
سرپرست معاونت امور زنان ، کودکان و خانواده دادستانی تهران با حضور در محله فرحزاد و بازدید میدانی در جریان مشکلات ناشی از تجمع افراد معتاد متجاهر در رود دره فرحزاد به ویژه زنان مستقر در این محل قرار گرفت.
به گفته سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از سال گذشته تاکنون زیر ساخت های شهرداری تهران برای خدمات رسانی به زنان بی خانمان از حیث تعداد افزایش صد درصدی و از حیث تخت افزایشی بیش از ۴۰% داشته است.
به گفته حسینی، با شبانه روزی کردن ارائه خدمات در گرمخانه های تهران شاهد حضور بیش از ۳۰% مددجویان در تمام طول روز در محل گرمخانه ها هستیم که این خود به کاهش آسیب در این حوزه کمک میکند.
گفتنی است شهر تهران ۴ گرمخانه و ۱ سامانسرا با ظرفیت مجموعا ۴۰۰ تخت مخصوص زنان بی خانمان دارد که به طور شبانه روزی در حال ارائه خدمات هستند.