بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از ۱۱طرح، پروژه و سایت گردشگری قشم
بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از ۱۱طرح، پروژه و سایت گردشگری قشم
شبکه اقتصادوتجارت : رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه بازدیدهای هفتگی خود از طرح ها، پروژه ها، سایت ها و اماکن گردشگری جزیره قشم با هدف رسیدگی به مسائل و مشکلات آنها و تسریع و تقویت فعالیت های فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری بعد از ظهر روز پنجشنبه در محل اجرای افزون بر 11 مورد طرح، پروژه، سایت و مکان گردشگری این جزیره حضور یافت و ضمن بررسی مسائل آنها با صاحبان و مجریان شان به گفت و گو پرداخت.

گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم حمیدرضا مومنی در این بازدیدها که محمدباقر سعادت و پروین فرشچی از اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان او را همراهی می کردند در گام اول در محل اجرای طرح احداث کمپ پارک ساحلی طولا حضور یافت و با صاحبان و مجریان این طرح گفت و گو کرد.
این طرح که شامل ساخت اماکن اقامتی و تفریحی و بخصوص نصب آلاچیق های گردشگری در مساحتی حدود پنج هکتار است با اعتباری بالغ بر ۵۱میلیارد ریال از طرف بخش خصوصی پس از تصویب طرح ساخته خواهد شد.
براساس این گزارش فاز یک بلوار دردست احداث دفاری به طول حدود سه کیلومتر دومین ایستگاه بازدید رییس هیات مدیره ومدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه وی بود که بطور مشترک توسط این سازمان و شورای اسلامی روستای دفاری ساخته می شود.
حجم آسفالت این بلوار که با اعتباری بالغ بر۷۲میلیارد ریال ساخته می شود، افزون بر ۵۰هزارمترمکعب اعلام شده است.
در ادامه این بازدیدها محل احداث راه دسترسی به پیست موتور کراس در مجاور روستای دفاری، کمپ پارک ساحلی مهتاب (ریگو)، سایت تفریحی – گردشگری و کمپ پارک ساحلی جزایر ناز، پروژه بهسازی بلوار ورودی روستای سهیلی و محل اجرای طرح گردشگری در اسکله سهیلی در مجاورت جنگل حرا نیز مورد بازدید حمیدرضا مومنی و همراهان وی قرار گرفتند.
بنا بر این گزارش مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همراه دو تن از اعضای هیات مدیره و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان همچنین ازمرکز اطلاع رسانی تماشاگه حرا ژئوپارک جهانی قشم شامل موزه و مرکز آموزش جامعه محلی واقع در اسکله سهیلی در مجاورت جنگل حرا بازدید کردند.
در این مرکز آموزشی، دوره هایی برای جامعه محلی که در قسمت جنوبی ژئوسایت جنگل حرا در ۱۳ روستا با جمعیتی حدود ۲۰هزار زندگی می کنند، بطور مرتب برگزار می شود و آنها از طریق این دوره های آموزشی به ارزش و اهمیت این اکوسیستم که در تامین معیشت آنها نقش اساسی دارد، آگاه شده و خود از اجزاء کلیدی در محافظت از جنگل حرا به شمار می روند.
محل کمپ پارک طبل، محل اسکله حرا طبل و محل گردشگری بام سهیلی سه ایستگاه آخربازدیدهای حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همراه با محمدباقر سعادت و پروین فرشچی از اعضای هیات مدیره و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان بود که با حضور عبدالجلیل امینی رییس شورای اسلامی شهرستان قشم انجام شد.