بازدید اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از مجتمع صنعتی چادرملو
بازدید اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از مجتمع صنعتی چادرملو
اقتصادوتجارت : اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی صبح امروز از واحدهای صنعتی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ما در این بازدید مهندس تقی زاده مدیر عامل چادرملو با ارائه گزارشی از فعالیت‌های تولید و فروش این شرکت در سال گذشته گفت : با عملکرد خوب شرکت در سال گذشته، بالغ بر ۱۷ هزار میلیارد تومان سود حاصل شد. وی با اشاره به طرح های در دست اقدام چادرملو در جهت توسعه فعالیت‌های این شرکت افزود: چادرملودر نظر دارد دهها پروژه در جهت توسعه و تکمیل زنجیره فولاد و صنایع مرتبط، با برآورد اولیه بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان در استان یزد اجرا نماید. که خوشبختانه مراحل اولیه بخشی از این طرح ها عملیاتی شده است. وی افزود : ما با اعتقاد بر نقش موثر صنایع و معادن کشور در رشد و توسعه پایدار، بر این باوریم که با سرمایه گذاری شرکت های بزرگ معدنی و صنعتی می توان توسعه فراگیر را در کشور تعمیم داد و باری از روی دوش دولت برداشت. مهندس تقی زاده با تصریح بر اینکه آینده اقتصاد ایران در کویر مرکزی ایران رغم می‌خورد گفت: چادرملو با در اختیار داشتن مدرنترین دستگاه‌های حفاری عمیق آماده همکاری و مشارکت در امر اکتشاف در هر نقطه از کشور میباشد.
و برای اجرای اهداف توسعه استان از جمله تامین آب شرب در صورت واگذاری منابع جدید معدنی آمادگی کامل داریم.
مدیر عامل چادرملو به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد کرد در بررسی قانون بودجه تدبیری اتخاذ کنند تا درصدی از مالیات واحدهای صنعتی بطور مستقیم صرف اجرای طرح های عمرانی و ضروری استان های محل فعالیت‌شان شود.