بازآرایی ایستگاه تقویت فشار گاز نار با ۲۲ میلیون یورو سرمایه گذاری کلید خورد
بازآرایی ایستگاه تقویت فشار گاز نار با ۲۲ میلیون یورو سرمایه گذاری کلید خورد
اقتصادوتجارت : آیین امضای قرارداد پروژه بازآرایی ایستگاه تقویت فشار گاز نار با ارزش سرمایه گذاری ۲۲ میلیون یورویی ، میان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت توربو کمپرسور نفت(OTC) در شیراز کلید خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مدیرعامل این شرکت در آیین امضای قرارداد بازآرایی ایستگاه تقویت فشار ، با اشاره به افزایش فشار و ضریب بازیافت میدان گازی نار اظهار داشت: با اجرای پروژه بازآرایی ایستگاه تقویت فشار گاز نار و جایگزینی بخشی از تجهیزات از طریق خدمات مهندسی خرید و تامین کالا، نصب ،ساخت اجرا و راه اندازی با هدف نگهداشت تولید پایدار به مدت هفت سال و افزایش فشار از ۲۰ به ۸۳ بار، ضریب بازیافت از ۶۸ به ۸۷ درصد ازدیاد می‌یابد.

مهندس مهدی حیدری، افزود: با اجرای این پروژه طی مدت زمان ۱۸ ماه، ظرفیت تولید روزانه گاز این میدان به میزان ۱۸ میلیون متر مکعب و مایعات گازی به ظرفیت سه هزار بشکه تثبیت می شود.

حیدری با بیان اینکه تکنولوژی بازآرایی ایستگاه کاملا ایرانی است, از جلوگیری خروج ۷۰۰ میلیون یورو خبر داد و گفت: با ابتکار متخصصان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و جایگزینی بخشی از تجهیزات شامل چهار ردیف توربوکمپرسور، سیستم های کنترلی و موارد دیگر ، ازدیاد برداشت از این میدان با تکنولوژی کاملا ایرانی انجام و از خروج حدود ۷۰۰ میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری شده است.

بر اساس این گزارش ، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، به تامین پایدار خوراک پالایشگاه فجر جم اشاره و تصریح کرد :با اجرای این پروژه علاوه بر بومی سازی دانش فنی، توانمند سازی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی و تقویت ساخت داخل، تامین پایدار خوراک پالایشگاه فجر جم نیز برای مدت هفت سال تضمین می نماید.

این گزارش می افزاید ، میدان گازی نار یکی از میدان های گازی مهم مناطق خشکی ایران است که در حوزه جغرافیایی شهرستان جم در استان بوشهر قرار دارد و راهبری آن توسط شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، یکی از سه شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران صورت می گیرد.