این مجموعه به زودی پودرهای بدون فسفات تولید می‌کند
این مجموعه به زودی پودرهای بدون فسفات تولید می‌کند
اقتصاد و تجارت : شرکت پاکسان در حرکتی تازه، تولید پودر بدون فسفات را عملیاتی می کند.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پاکسان نیوز: حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان با اعلام این خبر که شرکت پاکسان در نظر دارد تولید پودر بدون فسفات را در دستور کار خود قرار دهد گفت: در حالی که دنیا به سمت تولید محصولات دوست‌دار محیط زیست حرکت می کند، ما نیز در شرکت پاکسان تولید پودرهای بدون فسفات را در دستور کار قرار دادیم و با اقداماتی که همکارانم در واحد تحقیق و توسعه انجام دادند نمونه آزمایشگاهی این محصول تولید شد.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه مواد شوینده پودری از نظر حجم دو برابر بیشتر از شوینده‌های مایع به فروش می‌رسند افزود: وابستگی بهداشت عمومی به پودرهای شوینده گویای این حقیقت است که ما به عنوان تولیدکننده محصولات شوینده باید اثرات منفی ناشی از شوینده های فسفات دار را به حداقل ممکن برسانیم، همین موضوع یکی از علت های اصلی حرکت ما به سمت تولید این محصول جدید دوستدار محیط زیست بود.

 مدیرعامل پاکسان حفظ کیفیت محصولات را از جدی ترین دغدغه های این مجموعه برشمرد و یادآورشد: همه شرکت پاکسان را با مرغوبیت محصولاتش می‌شناسند و ما همواره تلاش کرده ایم که محصولاتی با تمام استانداردهای کشوری و جهانی تولید و عرضه کنیم در این محصولات جدید نیز بی شک این مسئله را مد نظر قرار داده ایم تا محصولی که تولید می کنیم از بالاترین درجه کیفی برخوردار باشد.

 بقائی به جایگزینی مواد دیگر به جای فسفات در فرمولاسیون پودر جدید تولیدی این مجموعه اشاره کرد و یادآورشد: در فرموله کردن این محصول جدید به جای فسفات از زئولیت استفاده کردیم چرا که زئولیت ها به عنوان جایگزین فسفات ها هیچگونه آلودگی زیست محیطی را ایجاد نمی کنند.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه پیشتر نیز شرکت پاکسان پودر سپید کلاسیک را بدون استفاده از فسفات تولید کرده بود افزود: در فاز جدید تولید محصولات بدون فسفات پودرهای سپید ۵ و سوپر برف به عنوان پودرهایی با گرید بالا مد نظر مجموعه است که به دلیل برند و تجاری سازی در بازار از قدرت مطلوبی برخوردار است و سهم قابل توجهی از بازار پودرهای شوینده را دارند.

 به گفته مدیرعامل پاکسان نمونه آزمایشی پودر سپید۵ ماشینی با فرمول جدید و بدون فسفات منطبق‌ بر تمامی استانداردهای حوزه پودرهای ماشینی این محصول به زودی به صورت عمده تولید و در فروشگاه های سراسر کشور عرضه خواهد شد.