ایجاد المان های توپیاری در منطقه ۱۳
ایجاد المان های توپیاری در منطقه ۱۳
شبکه اقتصادوتجارت : به منظور زیباسازی منظر شهری و ایجاد چشم انداز های زیبا، طرح هرس توپیاری درختان با طراحی و ایجاد المان های گیاهی به اجرا درآمد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه با اشاره به اجرای طرح هرس توپیاری درختان در محدوده منطقه گفت: با توپیاری و فرم دهی درختچه های زینتی ، چشم انداز های زیبا در فضای سبز منطقه ایجاد می شود .
وی افزود: اداره فضای سبز منطقه۱۳ با بهره گیری از ذوق و هنر کارشناسان و با رعایت اصول فنی و ایمنی، ۲۰۰ درختچه از نوع پیروکانتا و زرشک زینتی را فرم دهی و توپیاری کرد .
شهردار منطقه۱۳ اظهار داشت: این درختچه ها در اشکال خاص اعم از پرنده ، سبد و …جلوه هایی خاص و زیبا به فضای سبز بوستان ها و معابر بخشیده است.
شهردار منطقه۱۳ در توضیح هنر توپیاری خاطر نشان کرد : هنر آفرینی به وسیله  هرس کردن درختان، فنی است که از گذشته های دور تا کنون مورد توجه بوده است و امروزه در بسیاری از نقاط جهان، هنرنمایی می‌کند و آنچه که در این ترکیب علم و فن و هنر مهم است، دستیابی به منطق رشد گیاه و آرایش هدفمند آن (منظور طرح کاشت) برای آفرینش زیبایی با حفظ هویت اکولوژیک آن می باشد.