اولین جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات بازار تهران در منطقه ۱۲
اولین جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات بازار تهران در منطقه ۱۲
اقتصادوتجارت : شهردار منطقه 12 از تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات بازار تهران با حضور آیت‌الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران و سیداحمد علوی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، روز گذشته، دوشنبه، ۱۶ اسفندماه، اولین جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات بازار تهران با حضور آیت‌الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران و رئیس هیأت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات، سیداحمد علوی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، امیر یزدی، شهردار منطقه ۱۲، محمدجلال مآب، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور، سیدحسین هاشمی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران، مسعود اسماعیل‌بیگی، جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران، احمد کریمی اصفهانی، دبیرکل جامعه اسلامی اصناف بازار تهران به همراه جمعی از جامعه اصناف بازار تهران در سالن جلسات شهرداری منطقه ۱۲ برگزار شد.
در این جلسه نخست، یزدی، شهردار منطقه ضمن تبریک ولادت حضرت اباالفضل‌العباس (علیه‌السلام) و روز جانباز و خیر مقدم به مدعوین، شرکت در این جلسه را در چنین روز مبارکی، مایه توفیق و نظر ویژه آن حضرت دانست و گفت: ان‌شاءالله بتوانیم با تشکیل ستاد عتبات عالیات بازار تهران در این روز، قدم کوچکی در راه خدمت به حضرت اباعبدالله (علیه‌السلام) برداریم.
علوی، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با تأکید بر اینکه پرچم امام حسین (علیه‌السلام)، هرگز پایین نخواهد آمد، بیان کرد: در این روز مبارک، فرصتی دست داده تا ما بچه‌شیعه‌بودن خود را ثابت کنیم؛ چراکه ما فارغ از هر جایگاه و منزلتی، هرچه در زندگی داریم، از این بزرگان است و هر اتفاقی رخ دهد، عشق به یاران کربلا در قلب و روح ما حفظ خواهد شد.
در ادامه مآب، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در بیان تاریخچه‌ای از تشکیل این ستاد گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در سال ۸۳ به دستور شهید سردار سلیمانی تشکیل شد؛ در حال و هوای روزگار سرنگونی صدام که مردم با بازشدن راه‌ها به سمت کربلا، مشتاق زیارت حرمین شریفین بودند.
مآب با اشاره به اینکه نام ایران و ایرانی در طول تاریخ با حضور استادکاران، هنرمندان و متخصصان کشورمان در ساخت و مرمت حرمین شریفین می‌درخشد، ادامه داد: این ستاد اکنون به‌حمدالله به مرکزیت جمع‌آوری نذورات و خیرات مردم در سراسر کشور نیز تبدیل شده است.
سپس آیت‌الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه بازار امام حسین (علیه‌السلام) بازار پرسودی است که برای احدی زیان به دنبال نخواهد داشت، بیان کرد: امروز در این اوضاع به‌هم‌ریخته دنیا، امن‌ترین کشور را ما داریم که این امر، به‌راستی در پناه امام حسین (علیه‌السلام)، اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) و بی‌بی حضرت زینب (سلام‌الله‌ علیها) ممکن شده است.
در پایان جامعه اصناف و بازاریان تهران با همتی حسینی، حمایت و مساعدت خود را در مورد ساخت‌وساز صحن‌های شریف عتبات عالیات اعلام کردند؛ همچنین مقرر شد به منظور استمرار این فعالیت‌ها دبیرخانه دائمی‌ای برای این امر ایجاد شود.