اهتزاز پرچم عزای حسینی برفراز بام تهران
اهتزاز پرچم عزای حسینی برفراز بام تهران
اقتصادوتجارت : شهردار منطقه2 گفت: همزمان با ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به منظور فضاسازی معنوی همزمان با سیاهپوش کردن و نصب دیوارنگاره های عاشورایی در بدنه معابر،ابر پرچم عزای حسینی برفراز بام تهران و درجوار گلزار شهدای گمنام بوستان پرواز به اهتزاز درآمد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲،مهدی صالحی با اشاره به فضاسازی معنوی در معابر شهری منطقه گفت: نهضت عاشورا و واقعه عاشورا یک نقطه عطف در فرهنگ شیعه و فرهنگ اسلام و حتی فرهنگ جهانیان است، لذا حرکت و فرهنگ عاشورا برای حفظ اسلام باید زنده نگه داشته شود .
وی افزود: درهمین راستا ابرپرچم عزای حسینی در بوستان فراز و همچنین مجتمع تجاری لیدوما به عنوان یکی از ساختمان های بلند مرتبه منطقه برافراشته شد.
وی بابیان اینکه بازتاب واقعه عاشورا در جامعه، در طول تاریخ به گونه‌های مختلف صورت گرفته است،گفت: بهره گیری از زبان هنر یکی از شیوه های اشاعه فرهنگ عاشورایی است که از گذشته مورد استفاده قرار گرفته است.
صالحی افزود: درهمین راستا همزمان با فضاسازی محیطی و سیاهپوش کردن معابر و بزرگراه های سطح منطقه دیوار نگاره عاشورایی در بزرگراه هاشمی رفسنجانی اجراشد.
شهردار منطقه ۲ در ادامه به طرح پارچه نویسی با مضامین عاشورایی اشاره کرد و گفت: در این طرح مضامین عاشورایی در قالب پارچه نویسی نقش بسته و در معابر، میادین و بزرگراه ها فضای معنوی ایجاد کرده است.