انتصابات جدید و همدلی بیشتر در سازمان منطقه آزاد کیش
انتصابات جدید و همدلی بیشتر در سازمان منطقه آزاد کیش
شبکه اقتصادوتجارت : مراسم تودیع و معارفه سه تن از مدیران و مشاوران در سازمان منطقه آزاد کیش، شنبه ۱۹ مهر در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم با بیان این که در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت گردشگری این سازمان شاهد تغییرات مدیریتی هستیم که موجب ارتقای کمی و کیفی برنامه ها خواهد شد،گفت: با حسن انتخاب مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و صدور حکم برای بدریه بحرینی به عنوان سرپرست مدیریت هنری و نماینده مورد اعتماد مردم جزیره کیش در شورای شهر؛ شاهد خیر و برکت در حوزه امور هنری خواهیم بود. پورعلی بر لزوم اهمیت بهره گیری از ظرفیت بانوان در سطوح مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش اشاره داشت و افزود: سرپرست جدید مدیریت امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان یکی از نیروهای قدیمی سازمان و بومیان این منطقه با شناخت کافی از جزیره کیش، می تواند گام های موثری در راستای احیای هنر بومی ها در این منطقه بردارد.
وی دو رویکرد “عام گرایانه در حوزه فرهنگی و خاص گرایانه در حوزه هنری” را از تقسیم بندی های معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آ زاد کیش برشمرد و اظهار داشت: در حوزه هنری تولید، توانمند سازی، از اولویت ها و یکی از اقدامات مهم این حوزه است و ظرفیت های خوبی در جزیره کیش وجود دارد که باید این ظرفیت ها فعال شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: تا کنون گام های موثری جهت تقویت فعالیت های هنری با اتکا به ظرفیت های جزیره کیش به ویژه بومیان برداشته شده و همچنان ادامه دارد. سعید پورعلی “رویداد سازی، ایجاد نشاط اجتماعی، شناسایی خلاقیت ها و فراهم کردن فضای کار برای این استعدادها و خلاقیت ها ” را بخشی از سیاست های مهم این سازمان عنوان کرد و گفت: انجام ماموریت های هنری در مدیریت امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش می تواند در ماندگاری گردشگران این منطقه تاثیر گذار باشد. از این رو ماموریت های هنری فقط ماموریت های سازمانی نیست بلکه باید با اتکا به ظرفیت های هنری در کیش و با مشارکت بخش خصوصی محقق شود.
پورعلی در ادامه این جلسه با اشاره به سعید یکه دهقان سرپرست مدیریت جدید تبلیغات و بازاریابی سازمان منطقه آزاد کیش که بیش از این مسئولیت مدیریت فرهنگی و آموزشی سازمان را بر عهده داشتند افزود: در بررسی سوابق سعید یکه دهقان، حس مسئولیت پذیری به کیش بسیار برجسته است و ماموریت جدیدی در حوزه مرکز فعالیت های قرآنی جزیره به ایشان محول شده بود که با حفظ سمت در حوزه معاونت گردشگری مسئولیت این حوزه نیز بر عهده ایشان گذاشته شده است. وی خاطر نشان کرد: یکی از سرفصل های فعالیت در حوزه فرهنگی؛ فعالیت های دینی و قرآنی است که در سند کلان مناطق آزاد، منشور راهبردی و برنامه راهبردی سه ساله جزیره کیش به آن تاکید شده است. معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ” وفای به عهده، صداقت، راست گویی” را از ارزش های بنیادین مناطق آزاد معرفی کرد و گفت: قرآن یکی از تکیه گاه های حوزه فعالیت های دینی است و هر چقدر منطقه به معارف های قرآنی نزدیک تر شود به ارزش های بنیادین مناطق آزاد نزدیک تر شده است و این ارزش ها می تواند نقش بسزایی در برقراری امنیت و آرامش اجتماعی در جزیره به عنوان منطقه گردشگری ایفا کند. سعید پورعلی با بیان این که افشین علا مسئولیت مشاور فرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش را بر عهده گرفتند، اظهار داشت: می توانیم در حوزه فرهنگی، فضای استفاده از ایده ها و ابتکارات ایشان در کسوت جدید به ویژه در حوزه کودکان و نوجوانان برای یک چهارم جزیره که زیر ۱۵ سال سن دارند برنامه هایی را در این خصوص تدارک دید. وی گفت: اکنون می توانیم با حضور افشین علا در کسوت مشاور فرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، شاهد اقدامات موثری در حوزه کودک و نوجوان باشیم و از تجربه، ایشان در تمام حوزه ها به ویژه حوزه های فرهنگی این معاونت بهره مند شد. وی افزود: ایجاد تغییر نیز فرصت خوبی برای شکل گیری ایده ها و فعالیت های جدید است و با نگاه مثبت به تغییر می توانیم از فرصت های ایجاد شده استفاده لازم را ببریم.
خسرو نشان معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه این جلسه ضمن تسلیت اربعین حسینی و همچنین درگذشت محمدرضا شجریان گفت: استاد محمدرضا شجریان به قدری در عرصه هنر و ادبیات خدمات ارزنده ای داشت که گنجینه وسیعی به جا گذاشته که می توانیم برای همیشه از آنها بهره مند شویم. وی تغییرات مدیریتی در دو حوزه معاونت سازمان منطقه آزاد کیش را باعث ارتقای همکاران و تجربه های جدید بر پایه سوابق و تجربیات فردی عنوان کرد و اظهار داشت: از تمام کسانی که در عرصه فرهنگ و هنر جامعه کیش تلاش کردند و از این فعالیت ها بهره مند شدند قدردانی می کنم. وی افزود: در حوزه مدیریت توسعه و نظارت؛ اقدامات خوب و پیشرفت های چشم گیری انجام شده است که نیاز به زحمت و تلاش بیشتری دارد و علی رغم آسیب های فراوانی که به حوزه گردشگری در دنیا وارد شده؛ ثبات در حوزه گردشگری این منطقه حفظ شده است. معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد:با ارتقای آگاهی بخشی مبنی بر رعایت پروتکلهای بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی و همچنین اطلاع رسانی از ارائه خدمات با کیفیت در رویدادهای جزیره کیش ظرفیت گردشگری به ۸۰درصد رسیده است و در مقایسه با مناطق دیگر در شرایط مطلوبی قرار داریم. در این جلسه بدریه بحرینی سرپرست مدیریت امور هنری معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص پذیرش مسئولیت، از حسن نظر مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش تشکر و قدردانی کرد و گفت: امیدوارم با کمک همکاران در امور هنری به نحو شایسته در اجرای قوانین و مقررات مناطق آزاد و به طور مشخص اهداف منطقه آزاد کیش و جهت گیری و اولویت های دولت و سازمان در این منطقه گام های موثری را برداریم و این مسئولیتی که بر عهده ما هست به خوبی انجام دهیم.
سعید یکه دهقان سرپرست جدید مدیریت تبلیغات و بازاریابی معاونت گردشگری نیز در این جلسه با بیان این که فرصتی دیگری برای خدمت به کیش زیبا و سازمان منطقه آزاد کیش فراهم شده است اظهار داشت: از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بابت اعتمادی که به بنده داشتند تشکر و قدردانی می کنم. وی با شاره به این که در حوزه گردشگری که یکی از حوزه های خاص و حساس است، در کنار همکارانی فعالیت می کنم که تمام آنان افراد خلاق و دارای تجربه و توانمندی هایی در این حوزه هستند، افزود: مدیریت تبلیغات و بازاریابی یکی از مدیریت های خیلی مهم و خاص سازمان منطقه آ زاد کیش است و جزیره کیش به صورت مداوم شاهد حضور مسافران و مشتریان پایدار به کیش از داخل و خارج از کشور است و با همت همکاران باید تلاش و مطالعات زیادی در این زمینه انجام شود و از بخش خصوصی جزیره؛ اصناف و مشاغل مختلف خصوصی از حضورشان بهره لازم را برد. در پایان این مراسم با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش و برخی از مدیران این سازمان احکام انتصاب به سعید یکه دهقان درحوزه مدیریت تبلیغات و بازاریابی معاونت گردشگری و بدریه بحرینی در حوزه مدیریت امور هنری معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش اهداء شد