امضای تفاهم نامه همکاری پست ایران و عمان
امضای تفاهم نامه همکاری پست ایران و عمان
اقتصادوتجارت : با انعقاد یادداشت تفاهم بین ایران و عمان، مجریان پستی دو کشور توسعه هر چه بیشتر همکاری فی مابین را گسترش داده و در جهت حفظ منافع و اهداف مشترک و کمک به توسعه ارائه خدمات ویژه و قابل اطمینان به شهروندان دو کشور همکاری خواهند کرد .

به نقل از دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست؛ صبح پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ به‌دنبال حضور وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور عمان در ایران و دیدار با عیسی زارع پور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات، یادداشت تفاهم همکاری های پستی فی ما بین شرکت ملی پست ایران و پست عمان به امضا رسید.

توسعه زمینه‌های همکاری بین دو کشور درخصوص راه‌اندازی خدمات پستی و لجستیکی مرتبط با کسب و کارهای الکترونیکی به ویژه تجارت الکترونیک؛ تبادل تجربیات در زمینه همکاری‌های فنی و ارتباطات بین‌المللی از طریق محصولات UPU و سایر جنبه‌های پستی از جمله مفاد تفاهم نامه بین پست ایران و عمان است.

فعالیت بر روی ترویج و توسعه محصولات پستی نظیر سرویس EMS، امانات، پست نامه‌های سفارشی و عادی به منظور افزایش مرسولات پستی بین دو طرف و ارائه خدمات به شهروندان؛ انتشار تمبر مشترک بین دو کشور؛ برگزاری نمایشگاه‌های مشترک محصولات تمبرشناسی و امکان‌سنجی راه‌اندازی سرویس پرداخت پستی بین‌المللی (IFS) نیز از دیگر مفاد تفاهم نامه همکاری‌ بین دو کشور است که می‌توان به آن اشاره کرد.