امضای تفاهم نامه همكاری آموزشی مابین كارگزاری بانك صنعت و معدن و انجمن مالی ایران
امضای تفاهم نامه همكاری آموزشی مابین كارگزاری بانك صنعت و معدن و انجمن مالی ایران
اقتصادوتجارت : تفاهم نامه همکاری آموزشی بین کارگزاری بانک صنعت و معدن و انجمن مالی ایران با هدف تبادل دانش و برقراری ارتباطات علمی و به اشتراک گذاشتن تجارب به صورت پیوسته، برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های علمی و آموزشی مشترک و همکاری در حوزه‌های آموزشی و مشاوره ای به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک صنعت و معدن، در جلسه‌ای که با موضوع عقد قرارداد و امضای تفاهم نامه همکاری کارگزاری بانک صنعت و معدن و انجمن مالی ایران،با حضور مدیر عامل کارگزاری بانک صنعت و معدن، رئیس انجمن مالی ایران و دبیر این انجمن برگزار گردید، تفاهم نامه یاد شده با توجه به توانمندی‌های دو طرف منعقد گردید.

در این نشست، رامین ملماسی مدیر عامل کارگزاری بانک صنعت و معدن ضمن اعلام اینکه کارگزاری می‌بایست ظرفیت‌های فرهنگ سرمایه‌گذاری و سرمایه‌داری را در بازار سرمایه توسعه دهد و بسترهای مساعد و مناسبی را در این زمینه فراهم نماید، اظهار داشت: بهترین شرایط و بستر مناسب در زمینه توسعه ظرفیت فرهنگ‌سازی سرمایه گذاری به امر آموزش وابسته می‌باشد، همیشه این موضوع مورد توجه و بررسی جدی قرار گرفته و سهامدارانی که در عرصه بازار سرمایه وارد شده و شروع به فعالیت می‌کنند با توجه به ریسک‌های بازار، باید با تحلیل و دانش کافی به این بازار ورود پیدا کرده و با شناخت کافی وارد عمل شوند که رفع این چنین دغدغه ها، مستلزم ارائه آموزش‌های کاربردی می‌باشد.

مدیر عامل کارگزاری بانک صنعت و معدن در ادامه تصریح کرد: آموزش‌های کاربردی در کنار انجمن مالی اگر تحقق یابد به طور قطع می تواند به نتیجه مطلوبی منجر شود.

رضا راعی رئیس انجمن مالی ایران نیز در این جلسه بیان داشت: انجمن مالی ایران به عنوان یکی از پیشروترین انجمن‌های علمی و مالی کشور، تا کنون موفقیت‌ها و پیشرفت‌های چشمگیری داشته و کمک شایانی به دانش و حرفه افراد در سطح کشور نموده است.

وی افزود: در حال حاضر، تنها انجمن مالی کشور که صاحب امتیاز چاپ نشریه به زبان انگلیسی در حوزه مالی می‌باشد انجمن مالی ایران است و تا کنون سمینارها و وبینارهای مختلفی را برگزار نموده که به توسعه علوم مرتبط در بازارهای مالی کشور کمک کرده است.

وی در ادامه با عنوان اینکه کارگزاری بانک صنعت و معدن یکی از کارگزاری‌های قدیمی و پیشرو در بازار سرمایه کشور بوده و هست اذعان داشت: کارگزاری بانک صنعت و معدن در حوزه معاملات بورس کالا و انرژی تاکنون حضور پر رنگی داشته است.

رئیس انجمن مالی ایران در پایان خاطرنشان کرد: پیشتر نیز این انجمن با کارگزاری صنعت و معدن همکاری‌هایی داشته که از این پس نیز با کمک و همکاری کارگزاری در حوزه مالی فعالیتهای خود را توسعه بخشیده و دوره‌هایی با مدارک رسمی ارائه خواهد کرد.