امضای تفاهم نامه بین ذوب آهن اصفهان و بنیاد اقتصادی کوثر
امضای تفاهم نامه بین ذوب آهن اصفهان و بنیاد اقتصادی کوثر
اقتصادوتجارت : تفاهم نامه همکاری بین ذوب آهن اصفهان و بنیاد اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارشنبه ۱۰ فروردین ماه توسط مهندس ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن و دکتر ناصرفخاری مدیرعامل بنیاد اقتصادی کوثر امضا شد.

مهندس رخصتی امضای این تفاهم نامه را یکی از فعالیت های ذوب آهن اصفهان در راستای عنوان سال جاری « تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» دانست و گفت : این مجتمع عظیم صنعتی رویکرد جدیدی در تامین مواد اولیه دارد و با دیدگاه جهادی و با استفاده از روش های مختلف و بهره گیری از ظرفیت های موجود در کشور ، اقدامات مختلفی برای تامین پایدار مواد اولیه انجام می دهد که امضای این تفاهم نامه یکی از این فعالیت هاست .

وی اظهار داشت : ذوب آهن اصفهان به عنوان پیشگام صنعت فولاد کشور از تجربه و توان بسیار خوبی در حوزه معدن نیز برخوردار است و قطعاً همکاری با مجموعه هایی همچون بنیاد اقتصادی کوثر که در زمینه اکتشاف و بهره برداری از معادن ، فعالیت های قابل توجهی انجام می دهد می تواند در تامین مواد اولیه این شرکت موثر با شد.

دکتر فخاری در حاشیه آیین امضای این تفاهم نامه که مسعود احمدی نیا مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان نیز حضور داشت به خبرنگار ما گفت : این مجتمع عظیم صنعتی از مجموعه هایی است که پشتوانه صنعت کشور محسوب می شود و در تامین زیرساخت های فنی ، نقش اساسی دارد .

وی افزود : بنیاد اقتصادی کوثر از زیرساخت های خوبی در حوزه معدن برخوردار است و می توانیم در حوزه های اکتشاف و بهره برداری از معادن و همچنین فرآوری مواد اولیه فعالیت های مشترکی با ذوب آهن اصفهان انجام دهیم .

مدیرعامل بنیاد اقتصادی کوثر اظهار داشت : یکی از نگرانی های که همه فولادسازان دارند ، تامین مواد اولیه با کیفیت و سرعت مناسب است و امیدواریم با استفاده از ظرفیت های این بنیاد در تامین مواد اولیه ذوب آهن نقش آفرین باشیم که در نهایت به لحاظ اقتصادی و همچنین اشتغال زایی و امنیت شغلی برای هر دو مجموعه منافع خوبی خواهد داشت .

شایان ذکر است مدیرعامل بنیاد اقتصادی کوثر و هیات همراه در حاشیه آیین امضای این تفاهم نامه ، از خط تولید ذوب آهن اصفهان نیز بازدید کردند.