اقدامات مسئولیت اجتماعی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای مواجهه با حوادث طبیعی
اقدامات مسئولیت اجتماعی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای مواجهه با حوادث طبیعی
اقتصادوتجارت : بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی و ساخت ۱۰۰ خانه مسکونی تنها برخی از اقدامات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای مواجهه با حوادث و بلایای طبیعی بوده است.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، حوادث و بلایای طبیعی از دیرباز یکی از دغدغه‌های انسان بوده است. این حوادث همواره زندگی انسان و کیفیت آن را تهدید کرده‌اند. سیل و زلزله دو مورد از این گونه حوادثند که شناخت بیشتری نسبت به آن‌ها وجود دارد. کشور ما نیز بنا به دلایل مختلف زمین‌شناسی و اقلیمی در معرض چنین حوادثی قرار دارد و ضروری است اقدامات گوناگونی برای مواجهه با این حوادث انجام شود. در آستانه چهاردهمین سالروز تأسیس بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، برخی از اقدامات این بانک در حوزه مسئولیت اجتماعی برای کاهش پیامدهای حوادث طبیعی را بررسی کرده‌ایم.
یقیناً واکنش نسبت به این حوادث و اقدامات مختلف پس از وقوع، برای برطرف کردن آثار مخرب آن‌ها ضروری است. از این همین رو نیز بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ساخت ۱۰۰ خانه برای آسیب‌دیدگان از سیل سال ۱۳۹۸و همچنین ساخت ۳ خانه بهداشت و ۵ مدرسه در مناطق محروم و آسیب‌دیده را در سال‌های گذشته به انجام رسانده است.
با این حال، می‌دانیم که پیشگیری همواره بر درمان اولویت دارد. از همین رو اقدامات مختلف پیش از وقوع بلایای طبیعی بر کارهایی که پس از وقوع رویداد انجام می‌شود، ارجحیت دارد. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز با آگاهی نسبت به این موضوع، فعالیت‌های پیشگیرانه مختلفی را انجام داده است.
این بانک برای نخستین بار در سطح کشور نسبت به بیمه حوادث ۵۰۰هزار خانه روستایی در سه استان سیستان و بلوچستان، ایلام و خراسان جنوبی اقدام کرد. این کار بانک که در سال ۱۳۹۹ انجام شد، تقدیر مقامات مختلف کشوری را در پی داشت.