اقتصادوتجارت : طرح استقبال از بهار با هدف فراهم کردن شرایط مناسب برای شهروندان و استقبال خوب و مناسب از بهار برنامه ریزی وبا بسیج نیروهای شهرداری در محلات منطقه2 اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، مهدی صالحی، شهردار این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با هدف پاکسازی چهره شهر از نازیبایی ها و آراستگی محیط شهری در آستانه سال نو، با بسیج نیروهای شهرداری مستقر در نواحی ۹گانه منطقه طرح استقبال از بهار از ابتدای اسفند ماه آغاز و تا نیمه فروردین ماه سال جدید ادامه خواهد داشت.

وی زیباسازی و آراستگی محیط های شهری را از جمله برنامه های پیش بینی شده در این طرح برشمرد و گفت: در همین راستا برنامه‌ها و اقدامات گسترده‌ای در قالب رنگ آمیزی المان های شهری، آذین بندی و ریسه بندی معابر اصلی ، دیوار نگاری ،نقاشی دیواری و نصب المان های حجمی متناسب با ایام نوروز با هدفتغییر چهره شهر و افزایش نشاط شهروندان برنامه‌ریزی و اجرایی می شود.
صالحی ساماندهی فضاهای سبز شهری را از دیگر برنامه ها برشمرد و افزود: با اجرای فرش گل ، نصب گلجای وهمچنین کاشت نشای فصلی گونه‌های گیاهی،بدنه بزرگراه‌ها، بوستان‌ها و معابر آراسته می شود.
شهردار منطقه ۲ تهران به اجرای پویش نهال کاری اشاره کرد وگفت: این پویش با هدف جلب مشارکت شهروندان در توسعه فضای سبز و حفظ محیط زیست به صورت گسترده اجرا می شود و در این طرح بیش از ۸۷۰۰ نهال غرس می شود.
وی افزود: نمايشگاه هاي بهترينها از دور ريختنيها و اجراي المانهايي از مواد بازيافتي با همکاري سازمانهاي مردم نهاد،اهداء سفره هفت سين به شهروندان در ازاي تحويل پسماند خشک ، شناسایی و تقدیر از اصناف دوستدارمحیط زیست در این برنامه ها پیش بینی شده است.
شهردار منطقه۲ به انتخاب محله نمونه سبز اشاره کرد و گفت:به منظور مشارکت شهروندان در برنامه های زیست محیطی، طرح محله سبز بامشاركت اعضاي كانون محيط زيست بااجراي اقداماتی همچون آذين بندي ، رنگ آميزي ، تفكيك پسماندخشك وتر ، رفت وروب ونظافت داوطلبانه ، باغچه كاري ، ترميم فضاي سبز ، نقاشي ديواري ،چيدمان سفره هفت سين و…اجرا می شود.