افزایش ۳۳ درصدی صدور پروانه شهرسازی منطقه۲ در کمترین زمان ممکن
افزایش ۳۳ درصدی صدور پروانه شهرسازی منطقه۲ در کمترین زمان ممکن
اقتصادوتجارت : معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه2 گفت: همزمان با کاهش مدت زمان فرایند صدور پروانه شهرسازی ، میزان پروانه های صادرشده در 9 ماهه سالجاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 33 درصد رشد داشت .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، ابراهیم رضایی مقدم با اعلام این خبرگفت: با توجه به تاکید شورای اسلامی شهر و دستور شهردار تهران مبنی بر تسهیل و تسریع در فرایند صدورپروانه و همچنین رویکرد جهش تولید مسکن در پایتخت، این موضوع به طور جدی دردستور کار منطقه قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه میانگین زمان صدور پروانه در منطقه دو به پایین تر از میانگین زمان فرایند صدور پروانه در شهر تهران کاهش یافت، افزود: در همین راستا به منظور تکریم مراجعین فرایند صدور پروانه مورد بازبینی دقیق قرار گرفت و با ایجاد وحدت رویه در حوزه های ذیربط ، ابلاغ دستورالعمل و کاهش زمان بررسی و همچنین هماهنگی لازم با دفاتر خدمات الکترونیک شهر موجب تغییرات مثبت در کاهش زمان صدور پروانه شد.
معاون شهردار منطقه۲ با بیان اینکه در حال حاضر فرایند زمان صدور پروانه شهرسازی به طور میانگین به کمتر از ۲۱ روز رسیده است افزود: با توجه به اینکه میانگین زمان فرایند صدور پروانه با نقطه مطلوب مورد نظر در چشم انداز مدیریت شهری منطقه فاصله دارد تلاش داریم تا با تسهیل و تسریع در فرایند صدور پروانه در آینده شاهد کمتر شدن زمان این فرایند و همچنین افزایش تعداد پروانه های صادر باشیم و بتوانیم رضایت شهروندان را تامین کنیم.
رضایی مقدم افزود: با تدابیر پیش بینی شده و تسهیل و تسریع در صدور پروانه شهرسازی در ۹ ماهه سالجاری ۴۰۳ پروانه صادرشده است .