افزایش سرمایه ۱۲۹ درصدی «ومعادن» به تصویب سهامداران رسید
افزایش سرمایه ۱۲۹ درصدی «ومعادن» به تصویب سهامداران رسید
اقتصادوتجارت : در مجمع عمومی‌ فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات‌، پیشنهاد هیات مدیره «ومعادن» برای افزایش ۱۲۹درصدی سرمایه شرکت به مبلغ ۱۰۸،۴۲۸ میلیارد ریال به تصویب سهامداران شرکت رسید. به این‌ترتیب سرمایه این هلدینگ بزرگ سرمایه‌گذاری بازار سرمایه از حدود ۸۴ هزار میلیارد ریال به بیش از ۱۹۲ هزار میلیارد ریال خواهد رسید. بر اساس مصوبه مجمع فوق‌العاده، افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته ۴۱ درصد، محل مطالبات موجود سهامداران ۲۸ درصد، محل آورده نقدی سهامداران ۳۱ درصد تحقق می‌یابد.

سهامداران ومعادن در حالی تصمیم به افزایش سرمایه شرکت گرفتند که این هلدینگ با بازده سالانه ۸/ ۳۷درصد در سال ۱۴۰۰، یکی از سودآورترین شرکت‌های بورسی لقب گرفته است. پیش‌بینی می‌شود سود خالص ومعادن با رشد ۴۹درصد به ۱۳هزار میلیارد تومان افزایش یابد. بر اساس آخرین ارزیابی و رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی کشور که از شرکت‌های برتر کشور در سال ۱۴۰۰ (IMI-۱۰۰) انجام شده است، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در ارزیابی شاخص‌های سودآوری و عملکرد از نظر بازده فروش با ۸۶ درصد بازده فروش، دومین شرکت برتر در این بخش معرفی شده است.

همچنین در گزارش ویژه همایش شرکت‌های برتر، شرکت «ومعادن» از نظر میزان فروش، با ثبت رقم نزدیک به ۶/ ۱۲۷ هزار میلیارد ریال در شمار ۱۰ شرکت دارای بیشترین صعود رتبه قرار گرفت.

برنده شدن کنسرسیومی ‌با محوریت «ومعادن» در مزایده معدن مس و طلای «جانجا» در استان سیستان و بلوچستان، گسترده شدن قابل توجه فعالیت‌ها و طرح‌های هلدینگ در منطقه غرب کشور و قرار گرفتن در جمع هفت شرکت بزرگ پیشران پیشرفت اقتصادی ایران نیز از دیگر دستاوردهای اخیر این مجموعه به شمار می‌رود.

ضمنا شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه معادن و فلزات با نماد بورسی «ومعادن»، از سهامداران عمده مجموعه‌های بزرگ معدنی و فولادی ایران از قبیل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، سنگ‌آهن گهرزمین، شرکت ملی مس، معدنی و صنعتی صبانور، مجتمع فولاد خراسان، آهن و فولاد ارفع، پویا انرژی، کارخانههای کابل‌سازی شهید قندی، تجلی توسعه معادن و فلزات، گسترش کاتالیست ایرانیان، پرتو تابان معادن و فلزات و شرکت کک طبس است.

مجمع عمومی‌فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، بعد ازظهر یکشنبه اول خرداد ۱۴۰۱ با حضور اکثریت سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.