افزایش سرمایه سنگین پارس تصویب شد
افزایش سرمایه سنگین پارس تصویب شد
اقتصادوتجارت : مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی پارس با افزایش سرمایه این شرکت به میزان 47 هزار و 600 میلیارد تومان موافقت کرد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی پارس، مجمع عمومی فوق العاده پارس صبح امروز با حضور ۹۳٫۴۲ درصد سهامداران و با حضور ارکان مجمع در سالن همایش‌های شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به ریاست سعید محبی‌فرد برگزار شد.
دستور کار این مجمع افزایش سرمایه پارس از ۶۰۰ میلیارد تومان به ۴۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل مازاد ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها(سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت) بود که بیشترین میزان افزایش سرمایه در میان شرکت‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس به شمار می‌رود.
معاون مالی و سرمایه‌گذاری گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس تاکید کرد که این افزایش سرمایه از محل دارایی‌های پتروشیمی پارس در پتروشیمی آریاساسول است و سیاست این گروه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سایر دارایی‌ها به دلیل استهلاک سرمایه نیست.
محبی‌فرد خاطر نشان کرد: آریاساسول شرکتی سودآور است که همواره بالای ظرفیت خود کار می‌کند و این افزایش سرمایه نه تنها استهلاکی ایجاد نمی‌کند که خود یک سرمایه‌گذاری بلند است و ذخیره محسوب نمی‌شود.
در این جلسه همچنین گزارش حسابرس در خصوص بلامانع بودن این افزایش سرمایه قرائت شد.
در ادامه مسعود حسنی مدیرعامل پارس و فریدون امیری رئیس امور مالی این شرکت به سوالات سهامداران پاسخ دادند.
در پایان، افزایش سرمایه پتروشیمی پارس با اکثریت آرای حاضران در این مجمع فوق العاده تصویب شد.