افزایش تقاضای برق، محرک رشد تولید زغال سنگ در هند
افزایش تقاضای برق، محرک رشد تولید زغال سنگ در هند
اقتصادوتجارت : تولید زغال سنگ در هند طی ژوئن سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 32.57 درصد رشد نشان داد. محرک تولید این ماده معدنی در هند، افزایش تقاضا برای تولید برق اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت Business Standard میزان تولید زغال سنگ هند طی ژوئن سال جاری به ۶۷ میلیون و ۵۹۰ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی حاکی از رشد ۳۲٫۵۷ درصدی است. این در حالی است که میزان ارسال زغال سنگ نیز از ۶۲ میلیون و ۵۳۰ هزار تن در ژوئن ۲۰۲۱ میلادی به ۷۵ میلیون و ۴۶۰ هزار تن طی ژوئن سال جاری میلادی افزایش یافت که نشان از رشد ۲۰٫۶۹ درصدی دارد.

همچنین وزارت زغال سنگ هند اعلام کرد: به دلیل افزایش تقاضای برق، میزان ارسال زغال سنگ به نیروگاه ها طی ژوئن ۲۰۲۲ میلادی با رشد ۳۰٫۷۷ درصدی به ۶۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تن رسید. این در حالی است که طی مدت یاد شده، تولید برق توسط زغال سنگ افزایش ۲۶٫۵۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را به ثبت رساند.

اگرچه میزان تولید برق توسط زغال سنگ طی ژوئن ۲۰۲۲ میلادی نسبت به ماه پیش از آن(مه ۲۰۲۲ میلادی) شاهد رشد ۲٫۷۷ درصدی بود اما میزان مجموع برق تولید شده (اعم از توسط زغال سنگ و غیرزغال سنگ) طی مدت یاد شده با افت ۰٫۷۶ درصدی مواجه شد.

این در حالی است که در مجموع میزان تولید برق هند طی ژوئن سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی حاکی از افزایش ۱۷٫۷۳ درصدی است.

هند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان زغال سنگ جهان است و صنعت زغال سنگ از منابع اصلی درآمد ایالات مختلف و همچنین دولت مرکزی این کشور به شمار می رود. همچنین حدود ۷۰ درصد از برق تولیدی این کشور از طریق زغال سنگ صورت می گیرد.