افتتاح سه مسیر مناسب‌سازی معابر برای معلولان
افتتاح سه مسیر مناسب‌سازی معابر برای معلولان
اقتصادوتجارت : طی مراسمی با حضور شهردار منطقه 12، پروژه‌‌های مسیرهای مناسب‌سازی‌شده برای معلولان در پیاده‌روی بلوار قیام، بوستان هرندی و بوستان کوثر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، این مراسم افتتاحیه، شنبه، ۱۳ آذرماه با حضور امیر یزدی، شهردار منطقه، معاونان خدمات‌شهری و محیط زیست، حمل‌ونقل و ترافیک، فنی و عمرانی و امور فرهنگی و اجتماعی منطقه به همراه شهرداران نواحی ۴ و ۵، اعضای کمیته مناسب‌سازی منطقه و نمایندگان کانون معلولان در هرکدام از این مکان‌ها به‌طور مجزا انجام شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم، یزدی ضمن گرامی‌داشت ۱۲ آذر، روز جهانی معلولان بر ضرورت افزایش دسترس‌پذیری شهروندان دارای معلولیت در محیط شهری تأکید کرد و گفت: شهر ما وقتی زیباست که فرصت برابر برای همه شهروندان به منظور استفاده از امکانات آن مهیا باشد.

وی با یادآوری اقدامات انجام‌شده در این منطقه مرکزی تهران برای معلولان افزود: تاکنون پروژه‌های متعددی برای خدمات‌دهی به افراد دارای معلولیت در این منطقه به بهره‌برداری رسیده و در تعریف همه پروژه‌ها افزایش دسترس‌پذیری در معابر شهری برای این شهروندان از اولویت‌های مهم برنامه‌های عمرانی منطقه بوده است.

شهردار قلب طهران در پایان این مراسم، ضمن گفت‌وگو با نمایندگان کانون معلولان در مورد ادامه روند رفع مشکل تردد شهروندان دارای معلولیت در سطح منطقه، توصیه‌هایی برای حوزه‌های مختلف عمرانی، ترافیکی و خدمات‌ شهری داشت که مقرر گردید در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است مناسب‌سازی معابر در پیاده‌روی بلوار قیام که اولین خیابان کامل شهر تهران نیز به شمار می‌رود، با ایجاد نوار مناسب نابینایان به طول ۶۵۰ متر و احداث ۶ عدد رمپ صورت گرفت و در بوستان کوثر با طول مسیر بساوایی به اندازه ۱۵۰۰ متر، احداث ۳ عدد رمپ و ۲ چشمه سرویس بهداشتی ویژه معلولان، همچنین نصب ۶ عدد نیمکت برای آنها انجام شده؛ در نهایت در مورد بوستان هرندی نیز ایجاد ۸۰۰ متر مسیر بساوایی، احداث ۳ عدد رمپ، ۱ عدد آبخوری ویژه معلولان و نصب ۶ دستگاه وسیله ورزشی برای آنها به انجام رسیده است.