اعلام آمادگی شرکت بهره‌برداری مترو برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان
اعلام آمادگی شرکت بهره‌برداری مترو برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان
اقتصادوتجارت : مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از آمادگی این شرکت برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیانی که توان تأمین قطعات با فناورهای بالا را داشته باشند، خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه؛ مهدی شایسته اصل با بیان اینکه متروی تهران «حمایت از ساخت محصولات با فناوری روز» توسط شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار خود قرار داده است گفت: بیش از صدهزار قطعه موردنیاز مترو که ساخت آنها احتیاج به فناوری‌های بالا و های‌تک دارد را احصا کردیم و برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید این قطعات فراخوان داده شده است.
وی افزود: مجموعه‌هایی که دانش و توان لازم برای تأمین قطعات مورداستفاده شرکت بهره‌برداری مترو را دارند می‌توانند اعلام آمادگی کنند.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: در صورت ورود شرکت‌های دانش‌بنیان با کمک قطار شهری سایر کلان‌شهرها، می‌توانیم بازار خرید عمده محصولات این شرکت‌ها را ایجاد کنیم تا از نظر اقتصادی نیز جذابیت و انگیزه بیشتری برای ورود در این عرصه ایجاد شود.
شایسته اصل در ادامه گفت: در نمایشگاه شهرهای خواهرخوانده و توانمندی مدیریت شهری تهران، چند شرکت دانش‌بنیان، گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه دادند و نتایج مطلوبی نیز حاصل شد.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در پایان خاطرنشان کرد: در راستای تحقق شعار سال به دنبال این هستیم تا به طور گسترده به‌تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان در کل کشور فراخوان دهیم تا فضایی فراهم شود که مجموعه‌های علاقه‌مند به همکاری با شرکت بهره‌برداری مترو بتوانند وارد تفاهم یا انعقاد قرارداد با این شرکت شوند.
علاقمندان می توانند برای دریافت فهرست قطعات مورد نیاز متروی تهران به سایت این شرکت به نشانی metro.tehran.ir (زیرمنوی درباره ما) مراجعه کنند.