اطلاعیه بانک مهر ایران درباره وام سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا
اطلاعیه بانک مهر ایران درباره وام سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا
اقتصادوتجارت : اطلاع‌رسانی درباره پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا، از سوی بانک مهر ایران انجام می‌شود و تا اطلاع ثانوی هیچ نیازی نیست به شعب این بانک مراجعه‌ شود.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از روابط عمومی بانک مهر ایران، پیرو اظهارات وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در رابطه با جبران هزینه‌های درمان و دوری از کسب‌وکار برای سرپرستان خانوارهایی که به‌علت کرونا بستری می‌شوند، از طریق پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی توسط بانک‌های قرض‌الحسنه، بانک مهر ایران برای آگاهی بیشتر افرادی که این تسهیلات به آن‌ها تعلق می‌گیرد اطلاعیه‌ای به این شرح صادر کرده است:
«تلاش می‌شود همان‌طور که مورد تأکید وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی بوده، در کمترین زمان ممکن تسهیلات به واجدین شرایط پرداخت شود.
این وام به آن دسته از سرپرستان خانوار پرداخت می‌شود که به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده و فاقد کسب‌و‌کار هستند. مبلغ این وام ۱۰ میلیون تومان و کارمزد آن ۴ درصد سالانه است. دوره بازپرداخت تسهیلات نیز ۳۶ ماه در نظر گرفته شده است. برای ضمانت وام نیز علاوه بر اعتبارسنجی، بر اساس ضوابط و مقررات ناظر بر شبکه بانکی عمل خواهد شد.
لازم است هموطنان گرامی توجه داشته باشند که اطلاع‌رسانی درباره پرداخت این تسهیلات از سوی بانک انجام می‌شود و تا اطلاع ثانوی هیچ نیازی نیست به شعب بانک مهر ایران مراجعه‌ کنند. مراحلی که باید طی شود تا این تسهیلات به واجدین شرایط پرداخت شود، به این ترتیب است:
۱) ارسال مشخصات افراد از سوی وزارت بهداشت به وزارت امور اقتصادی و دارایی
۲) تطبیق اطلاعات معرفی‌شدگان با اطلاعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
۳) ارسال مشخصات واجدین شرایط به بانک‌های عامل
۴) اطلاع‌رسانی به معرفی‌شدگان از طریق پیامک و تماس تلفنی۱