اختتامیه اولین جشنواره صدا و صحنه آوانا برگزار شد
اختتامیه اولین جشنواره صدا و صحنه آوانا برگزار شد
اقتصادوتجارت : آئین اختتامیه اولین جشنواره استانی صدا و صحنه آوانا عصر امروز با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، فرماندار، معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت ها گل گهر، شهردار و رئیس شورای شهر سیرجان، تعدادی از مدیران شهرستان سیرجان، هنرجویان و اساتید اجرا و گویندگی کشوری برگزار شد.

در این جشنواره که به همت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در بخش‌های دوبله، گویندگی، اجرای صحنه و اجرای کودک و نوجوان برگزار شد، پس از مرحله راستی آزمایی میزبان ۹۰ هنرجو برای شرکت در کلاس‌های تخصصی با حضور اساتید برتر کشوری شد و در نهایت برگزیدگان نهایی جشنواره معرفی شدند.

در مراسم اختتامیه این جشنواره پس از ارائه گزارشِ دبیر اجرایی جشنواره، محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: برگزاری رویدادهای فرهنگی به دو بال ایده‌های فرهنگی و حمایت و پشتیبانی نیاز دارد که در سیرجان با وجود شرکت گل‌گهر هر دو بال فراهم شده و در سال جاری در این شهرستان شاهد رویدادهای فرهنگی بزرگی بوده‌ایم که حق مردم سیرجان است.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین ویژگی جشنواره آوانا آموزشی بودن آن است چرا که جشنواره‌ای غنی است که رویکرد آموزشی داشته باشد‌.

در ادامه این برنامه پیمان طالبی به نمایندگی از داوران بخش نهایی بیانیه هیات داوران را قرائت کرد.
گفتنی است هیات داوران نهایی جشنواره آوانا زهره شکوفنده، دوبلور صدا و سیما، فیروزه آدابی مدرس گویندگی، فرزاد جمشیدی و پیمان طالبی مجریان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بودند که در پایان مراسم از این داوران تجلیل شد.

در بخش پایانی اختتامیه جشنواره نیز اسامی برگزیدگان جشنواره صدا و صحنه آوانا قرائت شد که در بخش اجرای صحنه؛ دانیال صادقی، مرسده خواجویی، نگار مرادپور، علی وثوق، فاطمه نصرت آبادی، کوثر اسکندری و مهدی باقرزاده انتخاب شدند.

هم‌چنین در بخش گویندگی شهرزاد شمس‌پور، الهه ایرانمنش، نازنین آذرطوسی، هانیه رفعتی، کیمیا پورخنجر و حنانه رنجبر انتخاب شدند و در بخش دوبله پوریا جمالی، نجمه شهابی‌نژاد، عاطفه ادبی و اعظم آباده معرفی شدند.
در بخش کودک و نوجوان هم غزل محمودآبادی، یلدا محبی، آنیل جان‌آقایی، نیایش آباده و نیایش بهادری به عنوان نفرات