احکام شورایاران منطقه ۸ با حضور عضو شورای اسلامی شهر تهران اهدا شد
احکام شورایاران منطقه ۸ با حضور عضو شورای اسلامی شهر تهران اهدا شد
شبکه اقتصادوتجارت :جلسه اهدای احکام دبیران کارگروه های تخصصی شش گانه شورایاری منطقه 8، با حضور مهناز استقامتی شهردار منطقه ، افشین حبیب زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران ،معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه ۸ ودبیران شورایاری محلات برگزار شد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸ ،افشین حبیب زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به همدلی میان مدیریت شهری منطقه۸ گفت: تعامل و همکاری موثرترین راه برای حل مشکلات شهروندان است و خوشبختانه شاهد این همدلی در منطقه ۸ پایتخت هستیم.
عضو ستاد هماهنگی شورایاری‌های شورای اسلامی شهر تهران در ادامه افزود: اعضای شورای شهر می توانند در هر محله و منطقه نمایندگانی داشته باشد اما انتخاب این افراد در ۵ دوره گذشته بر عهده مردم و صندوق رای گذاشته شده است. شورایاران نیز همواره در تلاش هستند که پاسخگو و پل ارتباطی مناسبی با شهرداری و مسئولان برای رفع مشکلات و نیازهای شهروندان درمحله ها باشند .
مهناز استقامتی شهردار منطقه نیز در این نشست گفت: اولویت ما در منطقه، افزایش سازندگی است و این توسعه و سازندگی ها را با توجه به درخواست‌های شهروندان منطقه پیش می‌بریم. همچنین هر نظر کارشناسی از سوی هر نهادی به منظور توسعه منطقه وجود داشته باشد از سوی شهرداری مورد پذیرش است. نیت خیر شهروندان اعم از شورایاران و ساکنان این منطقه، مورد پذیرش مدیریت شهری در منطقه است.
شهردار منطقه،به پروژه های کوچک مقیاس که به زودی به بهره برداری می رسدهم اشاره کرد و گفت: در شهرداری تهران توجه ویژه ای به پروژه های کوچک مقیاس شده است از این رو مدیریت شهری منطقه با در نظر گرفتن نیازهای منطقه و در خواست های مردم و شورایاران، لیستی از پروژه های کوچک مقیاس را تهیه کرد و این پروژه ها بر اساس اولویت ها اجرایی خواهد شد. همچنین ۸۷ پروژه ، آماده افتتاح است و سایر پروژه‌ها نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
محسن حدادیان دبیر شورایاری محله نارمک و رابط هیئت رئیسه شورایاری منطقه با اشاره به بازدیدهای میدانی با همراهی شورایاران و مسئولان شهری منطقه گفت: بدون شک همراهی و همدلی شورایاران با مدیریت شهری
سبب حل مشکلات می شود. به همین سبب به نمایندگی از شورایاران درباره تمامی اقداماتی که برای توسعه منطقه اتفاق افتاده از مدیریت شهری منطقه تشکر می‌کنم.
رضا چگینی دبیر شورایاری محله هفت حوض، گفت: با وجود کرونا و شرایط خاصی که بر کشور حاکم است، شاهد تحولات قابل توجهی در منطقه خود بوده ایم.
یعقوبیان دبیر شورایاری محله سبلان نیز برگزاری جلسات مستمر را بهترین راهکار برای رفع و رجوع مشکلات محله های منطقه خواند .
حمیدرضا احمدی دبیر شورایاری محله مدائن نیز پروژه های کوچک مقیاس را در رفع نیازهای محله های منطقه بسیار قابل توجه دانست.
سیدمحمدباقر معصومی دبیر شورایاری محله زرکش ساخت باغ ایرانی در این محله را اقدامی مناسب در توسعه فضای سبز و ایجاد یک پاتوق محلی برای شهروندان خواند و گفت: این نیاز شهروندان بود که پس از سال ها به ثمر نشست.
محمد عابدینی دبیر شورایاری محله وحیدیه نیز گفت: محله وحیدیه از محروم ترین محله‌های منطقه است اما در این دوره تحولات بسیار خوبی در این محله رخ داد و همچنین امیدواریم شاهد توسعه فضای سبز نیز در منطقه باشیم.
روح اله گلشنی دبیر شورایاری محله کرمان و دبیر کارگروه تخصصی فرهنگی منطقه هم با اشاره به همکاری شهرداری منطقه با هیئات مذهبی گفت: ما شاهد همکاری های قابل توجهی در همه موضوعات چه در بعد مذهبی و چه در بعد فرهنگی، اجتماعی و شهری هستیم و این ارتباط سهم بسزایی در رفع و رجوع مشکلات شهروندان منطقه داشته است.
مرادی‌نژاد دبیر شورایاری محله مجیدیه به تعامل و همکاری شهردار منطقه با شورایاران اشاره کرد و گفت: امیدواریم با استفاده از این ظرفیت و نیز مشارکت شهروندان، به نقطه مطلوب در توسعه منطقه برسیم.
سروش صفدریان دبیر کارگروه نوآوری و ایده پردازی محله فدک نیز گفت: محله‌های منطقه، نیازمند توجه ویژه در موضوعات عمرانی، اجتماعی و فرهنگی است .البته با برنامه ریزی های انجام شده تا حد قابل توجهی برای ارتقای کیفیت زندگی در این محله‌ها اقدام شده است.
امیر درویش زاده دبیر شورایاری محله تهرانپارس و دبیر کارگروه برنامه و بودجه نیز با اشاره به توجه مدیریت شهری منطقه به این محله گفت: احداث بوستان میدان قمر بنی هاشم(ع) از اقدامات خوبی بود که توانست فضای مناسبی را برای اوقات فراغت مردم ایجاد کند.
همچنین در پایان این جلسه ، احکام شورایاران به آنان اهدا شد.
مهناز استقامتی در ادامه به پروژه های کوچک مقیاس نیز اشاره کرد و افزود: در شهرداری تهران بودجه ای را برای پروژه کوچک مقیاس در نظر گرفتند از این رو شهردار منطقه با در نظر گرفتن نیازها و در خواست های مردمی، پروژه های کوچک مقیاس را در منطقه آغاز کرد که ۸۷ پروژه ، آماده افتتاح است و سایر پروژه‌ها نیز تا پایان سال در دست اقدام قرار خواهد گرفت.
محسن حدادیان رابط هیئت رئیسه شورایاری منطقه با اشاره به تعامل مستمر مدیریت شهری منطقه با شورایاران گفت: رفع مشکلات مردم درگرو همدلی و همراهی شهرداری منطقه با شورایاران است و به نمایندگی از شورایاران این منطقه از مدیریت شهری منطقه۸ درباره تمامی اقداماتی که برای توسعه منطقه اتفاق افتاده تشکر می‌کنم.
حدادیان ادامه داد: تمامی دستورالعمل های صادر شده در ارتباط با شورایاران و شهرداری اجرایی شده است و بازدیدهای میدانی مناسبی هم با همراهی شورایاران و مدیریت شهری صورت گرفته است. همچنین خانم استقامتی شهردار منطقه نیز تمامی درخواست های معقول شورایاران را پوشش می دهد که این اتفاق بسیار مهمی است و شایسته تقدیر است.
رضا چگینی دبیر شورایاری محله هفت حوض در این جلسه گفت: از تلاش های شهردار منطقه در مقایسه با گذشته تشکر می کنم با وجود کرونا و وضع بد مالی شهرداری تحولات مناسبی در این منطقه صورت گرفته است.
یعقوبیان فرد شورایار محله سبلان در ادامه گفت : خواستار ادامه‌دار بودن ملاقات مستمر دبیران محله‌ها با خانم استقامتی شهردار منطقه هستیم.
حمیدرضا احمدی اشجردی دبیر شورایاری محله مدائن گفت: برخی پروژه های کوچک مقیاس در محله شناسایی شده است که امیدواریم به زودی به سرانجام برسد.
سیدمحمدباقر معصومی دبیر شورایاری محله زرکش با تاکید بر توان شهردار منطقه از وی در مورد ساخت باغ ایرانی تشکر ویژه کرد.
محمد عابدینی دبیر شورایاری محله وحیدیه در این جلسه گفت: محله وحیدیه از محروم ترین محله‌های منطقه۸ است اما در این دوره تحولات زیادی در محله ما اجرا شده است و ما از این بابت از مدیریت شهری متشکریم چراکه در محله وحیدیه پس از گذشت چند دهه، تحولات زیادی صورت گرفته است. همچنین ما خواستار بالا رفتن سرانه فضای سبز نیز در این محله هستیم.
روح اله گلشنی دبیر شورایاری محله کرمان و کارگروه تخصصی فرهنگی منطقه ۸ نیز با تاکید بر شایستگی الگوبرداری از منطقه۸ برای تمام محله‌های شهر تهران گفت: ابتدا از همکاری شهرداری منطقه با هیئات مذهبی تشکر می‌کنم. همچنین به علت قوانین زیادی که در مورد شورایاری ها وجود دارد، اگر اتحاد نظری بین اعضای شورای شهر صورت گیرد بسیاری از دوگانگی ها در مورد شورایاری ها حل و فصل خواهد شد.
آقای مرادی‌نژاد دبیر شورایاری محله مجیدیه با اشاره به نیاز رسیدگی مدیریت شهری به این محله گفت: محله مجیدیه یکی از کم‌برخوردارترین محله‌های منطقه۸ است. این محله نیاز به ساخت فضای سبز ، سرویس بهداشتی و سرای محله دارد. احداث بوستان میدان قمربنی هاشم(ع) یکی از پروژه های خوبی بود که محلی را برای اوقات فراغت مردم ایجاد کرد.
سروش صفدریان عضو کارگروه نوآوری و ایده پردازی محله فدک گفت: محله‌های منطقه۸، نیازمند توجه ویژه درتمام ابعاد از جمله خدماتی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی بوده و با برنامه ریزی هوشمندانه، دقیق و موثر می توان به اهداف عالی مدیریت شهری برای ارتقای کیفیت زندگی در تمام محله‌ها دست یافت.
امیر درویش زاده دبیر شورایاری محله تهرانپارس و دبیر کارگروه برنامه و بودجه ضمن تسلیت اربعین حسینی گفت: از خانم استقامتی شهردار منطقه جهت تعاملی که با دبیران شورایاری در انجام امور داشته اند تقدیر و تشکر می‌کنم و امیدوارم با استفاده از این ظرفیت و نیز مشارکت شهروندان به نقطه مطلوب در توسعه منطقه برسیم.
وی به شعار «تهران شهری برای همه» اشاره کرد و گفت: فعالیتهایی که با مشارکت مردم انجام شده است همواره موفق بوده و امید است با همکاری تمامی مسئولین و تعامل با شهروندان این شعار به منصه ظهور برسد.