احداث و روزآمدی چندین پروژه ورزشی در ری
احداث و روزآمدی چندین پروژه ورزشی در ری
اقتصادوتجارت : مراسم بهره برداری مجموعه ورزشی شهر سالم ۲ با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران، حجت الاسلام سیدرضا تقوی و سیدعلی یزدی‌خواه نمایندگان مجلس، حسین اوجاقی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، جعفر شربیانی و محمد آخوندی اعضای شورای شهر تهران، سیدمحمد ناظم رضوی شهرداری منطقه ۲۰، حمید استیلی و رحمان رضایی ملی پوشان اسبق فوتبال و مدیران شهری منطقه ۲۰ برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰؛ سید محمد ناظم رضوی در این مراسم با تاکید بر اینکه چندین پروژه ورزشی در شهرری در حال احداث، احیاء و روزآمد هستند، گفت: با توجه به اینکه زمین چمن این مجموعه از بین رفته و سکوهای تماشاچیان و فضاهای خدماتی آن فرسوده شده بود، احیای آن در بازه زمانی کوتاه با مصوبه شورای شهر در دستور کار قرار گرفت.

ناظم رضوی افزود: مدلی در شورای شهر تهران در حال برنامه‌ریزی است که بر اساس آن از ظرفیت‌های مردمی در راستای بهره‌برداری از مجموعه‌های ورزشی استفاده و پیش‌بینی می‌شود دو مجموعه دیگر با بهره‌گیری از این پتانسیل در این منطقه ایجاد و به روزآوری شود.

او با بیا اینکه استعدادهای ورزشی ورزشکاران شهرری به ویژه رشته ورزشی فوتبال کم‌نظیر است و خوشبختانه ورزشکارانی در این شهر پرورش یافته و در سطوح ملی و بین‌المللی افتخارآفرینی کرده‌اند، اظهار داشت: در آینده در حوزه فعالیت‌های توسعه‌ای اتفاقات خوبی رخ می‌دهد و فرصت تکثیر و ازدیاد مجموعه‌های ورزشی در شهرری فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای پروژه ورزشی محله جوانمرد قصاب، ادامه داد: بنا است مجموعه ورزشی مدرس با خدمات بیشتر روزآمد شود.

شهردار منطقه ۲۰ تاکید کرد: در حوزه ورزش بانوان روزهای اخیر مجموعه ورزشی شهردخت افتتاح شد، همچنین پروژه مجموعه تخصصی بانوان شامل استخر و مجموعه آبی در حال احداث بوده و طی دو سال آینده در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام سید رضا تقوی نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری‌ها و ارگان‌های دولتی‌ بسیاری از فعالیت‌ها در حوزه ورزش را به مردم واگذار و تصدی‌گری خود را کم کنند.

او با بیان اینکه ورزش از عناصر مهم و اثرگذار در حوزه تربیت است و نقش زیادی در تامین سلامت نسل جوان و مقابله با آسیب های اجتماعی دارد، عنوان کرد: متولیان امر باید به این سوال پاسخ دهند که نظام تعلیم و تربیت ما سهم ورزش را در تربیت نسل جوان چقدر می‌داند.

حجت الاسلام تقوی ادامه داد: ورزش امروز جریانی جهانی در ابعاد بین‌المللی است و از این‌رو دیپلماسی ورزش جایگاه والایی دارد و نظام و حاکمیت اسلامی باید از تیم‌های ورزشی در جهت وحدت و الفت ملت‌ها استفاده کند.

او با تاکید بر اینکه ورزش و اماکن ورزشی می‌توانند نشاط را به جامعه سرازیر کنند، پیشنهاد داد: شهرداری‌ها و ارگان‌های دولتی‌ بسیاری از فعالیت‌ها در حوزه ورزش را به مردم واگذار و تصدی‌گری خود را کم کنند.

نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات در مجلس تصریح کرد: باید تاریخ پهلوانی و ورزش کشور، پهلوانان و آئین پهلوانی فتوت و جوانمردی را به جوانان بیاموزیم تا ورزشکارانی جوانمرد را تربیت کرده و پرورش دهیم.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه با انتخاب سرمربیان داخلی، به آینده فوتبال کشور امید داریم، اظهار کرد: امروز به همراه سرمربی تیم ملی و سرمربی تیم ملی فوتبال امید کشور ملاقاتی با وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک داشتیم.

وی انتخاب قلعه‌نویی و عنایتی به عنوان دو مربی داخلی برای سرمربیگری تیم ملی و تیم ملی فوتبال امید کشورمان را مثبت ارزیابی و بیان کرد: شب گذشته تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان ژاپن را حذف کرد و کاپیتان این تیم به عنوان سرمربی آن انتخاب شد.

تاج با اشاره به انتخاب عنایتی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال امید کشورمان، افزود: تمام تلاش این است که با عنایتی بتوانیم پس از سال‌ها برای المپیک سهمیه بگیریم.

رئیس فدراسیون فوتبال بنیه فوتبال کشور در رده نونهالان را قوی ارزیابی و تصریح کرد: علاوه بر فعالیت شهرداری‌ها در محلات در کمک به کشف استعدادهای فوتبالی، در صورتیکه فدراسیون فوتبال در قالب طرح کرامت با آستان قدس به تفاهم برسد، هیأت‌های فوتبال سراسر کشور در زمینه شناسایی و کشف استعدادها در این رشته ورزشی در سنین پایه کار را انجام می‌دهند.

حضور خادمیاران رضوی به همراه پرچم رضوی و قرائت صلوات امام رضا(ع) فضای معنوی را در این مراسم به همراه داشت و در پایان مراسم از تعدادی از خانواده معظم شهدا، پیشکسوتان ورزشی و بانوان ورزشکار تجلیل شد.

عملیات بازسازی و مرمت مجموعه شهر سالم ۲ در راستای احیای افزایش سرانه فضاهای ورزشی، احیای فضاهای موجود شهری، توسعه و افزایش مجموعه‌های ورزشی در جنوب شهر و خدمت‌رسانی به شهروندان با مساحت ۷ هزار مترمربع شامل ۶ هزار مترمربع زمین چمن مصنوعی، رنگ‌آمیزی، تقویت روشنایی ورزشگاه، مرمت سکوها و بهسازی سرویس‌های بهداشتی و رختکن‌ها با صرف اعتباری بالغ بر ۶۳ میلیارد ریال اجرایی شده است.