اجرای پویش اهدای کتاب در جنوب شهر همزمان با هفته کتابخوانی
اجرای پویش اهدای کتاب در جنوب شهر همزمان با هفته کتابخوانی
شبکه اقتصادوتجارت : معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 19 از تدارک بیش از ده عنوان برنامه فرهنگی و هنری مختلف به مناسبت روز کتاب،کتابخوانی و کتابدار در این منطقه خبر داد.

گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ۱۹ ، مهدی بصیری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین شهروندان را از اهداف اصلی اجرای این برنامه ها دانست و گفت: در همین راستا پویش «اهدای کتاب» در قالب نذر فرهنگی و با هدف جلب مشارکت همگانی در حمایت از کتابخوانی و ایجاد زمینه های مطالعه کم هزینه در سراهای محلات اجرا می شود.
او با اشاره با اطلاع رسانی درخصوص این پویش از طریق کانال های مجازی گفت: در همین راستا شهروندان می توانند ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی کتاب های خود را به سراهای محلات منطقه اهدا و در این پویش شرکت کنند.
بصیری همچنین از افتتاح کتابخانه همکار در ساختمان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه خبر داد و گفت: این کتابخانه به منظور بهره برداری کارکنان شهرداری این منطقه با تجهیز به بیش از ۲۰۰ جلد کتاب راه اندازی شد.
به گفته این مسئول تولید محتوای مرتبط با هفته کتاب و کتابخوانی و انعکاس در فضای مجازی از جمله کپشن، پوستر، پخش کلیپ معرفی نویسندگان برتر کشور، برگزاری مسابقه مجازی کتابخوانی در محلات منطقه ، تجلیل از کتابدار برتر و تجلیل از نویسندگان همکار منطقه از دیگر برنامه های مناسبتی این هفته هستند.