اجرای عملیات تبدیل انهار به کانیو در معابر شمال شرق تهران
اجرای عملیات تبدیل انهار به کانیو در معابر شمال شرق تهران
شبکه اقتصادوتجارت : معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 4 تهران از اقدامات پیشگیرانه آبگرفتگی در سطح معابر خبر داد و گفت: با تبدیل انهار به کانیو تا حدودی مشکلات زیست محیطی منطقه کاهش می یابد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ ، ” مهدی پورشاسب” با اشاره به رفع پاره ای از مشکلات زیست محیطی منطقه با اجرای تبدیل انهاربه کانیو گفت: در آستانه بارش های پاییزی عملیات احداث کانیو در بیش از ۱۰۰۰ متر از سطح معابرمنطقه۴ در دست اجرا است.
او یادآور شد: با اجرای این طرح، رفع مشکلات زیست محیطی، جلوگیری از انباشت زباله ها و آبگرفتگی در انهار، پیشگیری از تجمع حشرات و حیوانات موذی، تعریض معابر برای تردد و پارک وسایل نقلیه، کاهش هزینه های لایروبی، مناسب سازی معابر برای عابرین پیاده، حذف پل های ناهمگن روی انهار در مقابل پارکینگ های منازل، زیباسازی محیط های شهری و حفظ بهداشت محیط زیست را در پی دارد.
معاون فنی و عمرانی منطقه ۴ گفت: در حال حاضر عملیات تبدیل نهر به کانیو در محله مجیدیه با هدف افزایش عرض معبر آغاز شد و تانیمه آبان ماه سالجاری به پایان می رسد.
او در پایان خاطرنشان کرد: همچنین ترمیم جدول آسیب دیده ، مرمت کفپوش و رفع معارض پیاده در نواحی ۹ گانه با هدف ایمنی تردد عابران پیاده و کاهش مشکلات آبگرفتگی در حال اجرا است.