اجرای طرح جامع مدیریت آبهای سطحی با احداث ۳ تصفیه خانه
اجرای طرح جامع مدیریت آبهای سطحی با احداث ۳ تصفیه خانه
شبکه اقتصادوتجارت : در راستای عملیاتی کردن طرح جامع مدیریت آب‌های سطحی و استفاده اصولی و کارآمد از آب‌های حاصل از فاضلاب‌ها،  3تصفیه خانه آب های سطحی در منطقه 2 در حال احداث است.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، حسن رحمانی، شهردارمنطقه ۲با اشاره به برنامه های  شهرداری در مدیریت بهینه مصرف آب در توسعه فضای سبز و همچنین مهار آبهای سطحی  گفت:  به‌منظور استفاده از منابع آب پایدار مانند پساب در آبیاری برخی از عرصه‌های فضای سبز، اجرای پروژه‌های زیرساختی نظیر ساخت تصفیه‌خانه‌ در دستور کار قرار گرفت.
او  افزود:تغییر نگرش به آب‌های سطحی از یک تهدید به عنوان یک فرصت می‌تواند در شرایط کمبود آب از طریق ایجاد یک ساختار کارآمد و مطمئن در زمینه مدیریت آب‌های سطحی و  بازچرخانی آن به عنوان یک منبع مهم برای مصارف آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد.
رحمانی گفت: به منظور تصفیه پساب و آبهای سطحی و بازگرداندن آن به چرخه مصرف و رفع مشکل کمبود آب ، سه تصفیه خانه در تولیدات  گل و گیاه ملاصدرا ، بوستان نهج البلاغه و مجموعه موتوری سنگین  درحال احداث است  و با برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال جاری تکمیل و آماده بهره برداری می شود
او افزود: تصفیه خانه فاضلاب ملاصدرا با ظرفیت تصفیه ۱۷۵۰ مترمکعب رواناب در طی ۲۴ ساعت با تلاش اداره محیط زیست منطقه  در حال احداث است که با بهره برداری از این تصفیه خانه ،آب مورد نیاز فضای سبز بزرگراه شهید چمران و باغ راه فدک را تامین می کند.
شهردار منطقه با اشاره به وجود ۱۱ مخزن بتنی ۲ هزار متر مکعبی در منطقه  گفت:  با احداث تصفیه خانه و مخزن بتنی ، ابهای سطحی به جای سرازیر شدن و ایجاد مشکلات زیست محیطی، پس از جمع آوری و تصفیه وارد مخزن بتنی می شود و برای آبیاری فضای سبز بوستان های منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.