اجرای طرح ابتکاری تصویرسازی به وسیله بارکدخوان
اجرای طرح ابتکاری تصویرسازی به وسیله بارکدخوان
اقتصادوتجارت : سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی و هنری به مناسبت ایام سوگواری سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌ الله علیها و دومین سالگرد عروج ملکوتی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه؛ سید محمد نقیب با اشاره به اجرای طرح ابتکاری تصویر سازی به وسیله بارکدخوان گفت: برای اولین بار در طرحی ابتکاری مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و دل‌گویه‌های شهید حاج قاسم سلیمانی به صورت پوستر در ده طرح آماده و در تمامي ایستگاه‌های متروی تهران مورد استفاده مسافران مترو قرار می‌گیرد.
وي تصريح كرد: در این طرح مسافران می‌توانند با استفاده از بارکدخوان گوشی همراه خود فایل‌های مربوطه را به صورت فایل ویدئویی یا پادکست دریافت و استفاده كنند.
وی افزود: نمایش مفهومی (پرفورمنس) با عنوان مردان خاکی، توسط گروه هنرمندان هنرهای نمایشی که تلفیقی از موسیقی و متن در ايستگاه هاي منتخب مترو براي مسافران شهر زیرزمینی نمايش داده مي شود.
سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به فضاسازی محیطی در ایستگاه‌های مترو گفت: تمامي ایستگاه‌های مترو با کتیبه‌های گرافیکی و با محتوای مرتبط با این دو رویداد فضاسازی شده و بر روی قطارها نیز عنوان مرد میدان به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهید سرافراز سردارسپهبد حاج قاسم سلیمانی تزیین شده و طرح‌های تجسمی با موضوع شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران اجرا مي شود.
وي افزود: برای اولین بار چند تصویر برگزيده از عکس‌های شهید سلیمانی به صورت نقطه‌گذاری (ترام) متشکل از بیش از ده‌هزار نقطه توسط مردم در قالب هنرهای تجسمی طراحی و اجرا می‌گردد. قرار است این طرح به صورت دیوارنگاره در سه ایستگاه امام خمینی(ره)، مصلی امام خمینی(ره) و شهید بهشتی بعد از برگزاری همایش بزرگی که در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌گردد، رونمایی شود. در این مراسم سخنرانی رئیس جمهور محترم از طریق نمایشگرهای ایستگاه‌های مترو پخش می‌شود.
نقيب مسافران شهر زیرزمینی را به تماشای نمایشگاه عکس و پوستر در در گذرگاه‌های فرهنگی ایستگاه‌های منتخب دعوت كرد و گفت: نمایشگاه عکس “علم بر زمین نمی‌ماند” و “سردار دل‌ها” و نمایشگاه عکس ديگري با همکاری حوزه هنری شامل تصویری از مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حضور پرشور مردم در این مراسم در ایوان انتظار میدان حضرت ولی‌عصر (عج) بر پا است.
وي خاطرنشان كرد: با همکاری و مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان کتیبه‌های فرهنگی “فقط به خاطر خدا” حاوی خاطرات شهید حاج قاسم سلیمانی در معرض تماشای مسافران مترو قرار می‌گیرد.
نقیب در پايان گفت: ازسازه يادمان حاج قاسم سليماني در ۵ ايستگاه شامل ميدان حضرت ولي عصر (عج)، سرسبز، مصلي امام خميني(ره)، امام خمینی(ره) و شهید بهشتی نيز رونمايي مي شود.